گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

كارشناس مسائل سیاسی: ادعای نقش نداشتن آمریکا در مسائل داخلی ایران پس از سخنان هشدارآمیز رهبری

یک کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: پس از سخنان قاطع و هشدارآمیز رهبری، آمریکا ادعا کرد که دخالتی در امور ایران نداشته است، در حالی قبل از سخنان قاطع رهبری، غربی‌ها و آمریکایی‌ها در رسانه‌های خود مسائل ایران را بزرگنمایی کردند.

1396/10/23
|
15:00

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع(تحلیل بیانات مقام معظم رهبری در خصوص ماهیت، ابعاد و اهداف اغتشاشات اخیر) در ادامه با ارتباط تلفنی با دکتر محمد حسینی، کارشناس مسائل سیاسی روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

محمد حسینی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: باید بدانیم که دشمنانی مانند آمریکا و هم پیمانانش انگلیس و ... از ابتدا با جهموری اسلامی ایران مخالف بودند؛ جمهوری اسلامی که می‌خواهد مستقل و پیشرفته باشد و بتواند به اهداف خودش دست پیدا کند و صاحب نفوذ در منطقه و در سطح جهانی باشد. ازاین‌رو دشمنان منتظر فرصت هستند و در این میان طی سال‌های اخیر مشکلات معیشتی مردم واقعیتی است که نمی‌توان آنرا کتمان کرد، زمینه‌ای برای اعتراض فراهم کرد.

وی افزود: بنابراین وقتی زمینه‌ایی در کشور درباره مسائل معیشتی و گرانی وجود داشته باشد و مردم شعارهایی در رابطه با رفع گرانی سر دهند، بلافاصله آنهایی که آماده طراحی آشوب و اغتشاش هستند، به میان می‌آیند و شعارها را به سمت و سوی دیگری جهت می‌دهند. در این میان باید یادآور شد که چنین کاری، کار سازماندهی شده است و بنابر بازجویی‌هایی نیز که از افراد شده، خودشان اعتراف کردند که سازماندهی داشتند و گرداننده بیشتر منافقین بودند.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: بنابراین باید میان مردم معترض به مسائل معیشتی تفکیک قائل شد با افرادی که عامدانه به آشوب دست زدند. ضمن اینکه مردم عادی و حتی بعضی جوانان و نوجوانانی که تحریک‌پذیر بودند، تحت تاثیر عواطف و احساسات وارد این قضایا شدند. اما از طرف دیگر برخی افراد که آگاهانه و با تعمد برای به چالش کشیدن نظام و اسلام وارد معرکه شدند و بهانه‌ای به دست آمریکا دادند که آنها به عنوان حمایت از مردم ایران بحث و در مسائل داخلی کشور دخالت کنند و سخنگوی کاخ سفید اطلاعیه بدهد و کشورهای دیگر را دعوت به حمایت از اغتشاشگران کند.

محمد حسینی گفت: در این میان مواضع قاطع رهبری مثل همیشه هم مبتنی بر واقعیت‌ها بود و هم هشدار جدی برای غربی‌ها و به ویژه آمریکایی‌ها. ایشان فرمودند که این تحرکات بدون پاسخ نخواهد ماند که این سخنان بازتاب بسیاری گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت، زیرا سخنانی بود که تا کنون به این صراحت بیان نشده بود و پس از این سخنان مشاهده کردیم که آنها موضع گرفتند که ما دخالتی در امور ایران نداشتیم. در حالی قبل از سخنان قاطع رهبری، غربی‌ها و آمریکایی‌ها در رسانه‌های خود مسائل ایران را بزرگنمایی کردند و بعد اعلام کردند که ما نقشی نداشتیم. در حالی که همان‌طور رهبری بیان کردند مثلث آمریکا، غرب و عربستان در مسائل ایران دخالت کردند و سعودی‌ها علنا خواستار این شدند که به درگیری در داخل ایران دامن بزنند و حتی در حوادث روزهای اخیر سرمایه‌گذاری نیز کردند.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی