صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

مسئول اداره عملیات زمینی کل سپاه پاسداران گفت: به نظرم مهم‌ترین بستری که دشمن برای بستر تهدید بر آن سرمایه‌گذاری می‌کند، ضعف مدیریت اجرایی است.

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با مضوع (سالروز تاسیس سپاه- جایگاه راهبردی سپاه در دفع تهدیدات نامتقارن و پیچیده داخلی و خارجی) در ادامه با حضور سردار سیدمرتضی میریان، مسئول اداره عملیات زمینی کل سپاه پاسداران روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

سیدمرتضی میریان در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو عنوان کرد: کشورهای مرتجع منطقه احساس خطر می‌کنند و به نوعی اردوگاهی علیه ما درست کردند که اردوگاه ضعیفی درست شده است، اگرچه وجود دشمنی‌های فرامنطقه‌ای علیه انقلاب اسلامی بحث امروز نیست و پس از پیروزی انقلاب برای نخستین بار اردوگاه شرق و ناتو علیه ایران متحد شدند تا جمهوری اسلامی را از بین ببرند.

وی افزود: زیرا شعار جمهوری اسلامی نه شرقی و نه غربی بود و تنها به خدا اتکا دارد و در آن زمان هرچه به امام خمینی(ره) توصیه کردند به سمت شرق یا غرب بروند، زیرا آنها معتقد بودند برای ایستادن در برابر غرب باید به شرق متکی بود. اما امام در پاسخ آنها، تکیه‌گاه انقلاب اسلامی را فقط خدا دانست و با همین تکیه نیز در برابر شرق و غرب ایستادگی کرد تا انقلاب به نقطه امروز رسید.

مسئول اداره عملیات زمینی کل سپاه پاسداران ادامه داد: امروز تهدیدها از نوع نرم است و با تکیه بر این تهدید است که ما را رها نکردند زیرا یک بار از این تهدید نتیجه گرفتند، در زمانی که اسلام به اروپا رسید و توانست اسپانیا را بگیرد، آنجا برای غلبه بر مسلمانان از تهدید نرم استفاده کردند و به نوعی توانستند بساط اسلام را در اروپا جمع کنند و چون نتیجه گرفتند دقیقا همان الگو را امروز نیز دنبال می‌کنند.

سیدمرتضی میریان گفت: وقتی نقشه‌های دشمن را بررسی می‌کنیم، در می‌یابیم که الگوهایی را که در ادوار تاریخ در قاره‌های مختلف از آن استفاده کردند، به نوعی تکرار می‌شود. بنابراین با مطالعه الگوهای قدیمی دشمن متوجه می‌شویم که قصد انجام چه کاری دارد و چه سیاست‌هایی را دنبال می‌کند و چه برنامه‌های را مدنظر دارد.

وی افزود: لذا برای انواع تهدیدهای دشمن باید آمادگی داشته باشیم، زیرا نمی‌توانیم از هیچ‌کدام از تهدیدهای دشمن غفلت کنیم. این بزرگ‌ترین اشتباه است که بگوییم چون تکیه دشمن امروز بر تهدید نرم است از تهدید نیمه سخت یا سخت غافل شویم. معمولا وقتی خودمان را برای مقابله در برابر تهدیدهای سخت و نرم آماده کنیم؛ خواهیم توانست در برابر مابقی سطوح تهدید نیز پاسخگو باشیم.

مسئول اداره عملیات زمینی کل سپاه پاسداران ادامه داد: اما برای آمادگی در برابر تهدیدات دشمنان باید بدانیم که بسترهای تهدید در کشور ما چیست که دشمن می‌تواند از آن بسترها استفاده کند. لذا یکی از کارهایی که دشمن بر اساس آن تهدید را به کار می‌گیرد براساس بستر لازم برای نوع به کارگیری تهدید موثر در جامعه مقابل است. به نظرم مهم‌ترین بستری که دشمن برای بستر تهدید بر آن سرمایه‌گذاری می‌کند، ضعف مدیریت اجرایی است.

سیدمرتضی میریان بیان کرد: در حال حاضر دشمن با استفاده از ضعف مدیریت اجرایی در بخشهای مختلف تهدیدات خودش را طراحی می‌کند و از این بستر به نفع اهداف خودش بهره می‌گیرد. دشمن با استفاده از این ابزارها می‌خواهد به مردم ما و دنیا بگوید که حکومت دینی کارآیی اداره جامعه را ندارد.

مرتبط با این خبر

  • پیام حمله گسترده پهبادهای سپاه به مواضع داعش در سوریه

  • در عملیات لیله القدر دوگانگی برخورد توسط قدرت های بزرگ هویدا شد

  • از موشک هایی با برد 650 تا 700 کیلومتر استفاده کردیم

  • سپاه پاسداران آمادگی مشاوره به دولت افغانستان برای رویارویی با داعش را دارد

  • امروز رجوع به فرهنگ دفاع مقدس، تهدیدات را به فرصت تبدیل می کند

  • عظمت عملیات کربلای 5 سکوت مجامع بین‌الملی را شکست

  • عدم توجه به تهدیدات دشمن، ما را دچار خطای راهبردی می کند +صوت

  • برای حفظ امنیت کشور، باید کانون اصلی جریان تروریسم را نابود کنیم

  • امام خمینی(ره) با توکل بر خدا، انقلاب اسلامی را در کوران حوادث مدیریت و هدایت کرد

  • ایران دارای لایه‌های دفاعی متعددی است