گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

استاد دانشگاه: سناریوی جنگ‌هراسی در انتخابات لبنان شکست خورد

یک استاد دانشگاه گفت: عربستان، رژیم صهیونیستی و آمریکا برای تحت‌شعاع قرار دادن انتخابات لبنان به موضوع جنگ‌هراسی دامن زدند، یعنی شرایطی را فراهم کردند که اگر مقاومت رای بیاورد، حتما رژیم صهیونیستی جنگ را آغاز خواهد کرد.

1397/02/24
|
10:00

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع (تحلیل و بررسی انتخابات لبنان و عراق در چارچوب معادلات سیاسی داخلی و تاثیر آن در منطقه غرب آسیا) با حضور دکتر سیدرضا صدرالحسینی، استاد دانشگاه و کارشناس مسائل غرب آسیا روانه آنتن شبکه رادیو گفت‌وگو شد.

سیدرضا صدر الحسینی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو بیان کرد: مقاومت در منطقه خاورمیانه بیش از آنکه یک تشکل سیاسی باشد، یک فرهنگ است، فرهنگی که باعث شد با تکیه بر آن در یک شرایط دشوارتر از امروز در دفاع مقدس حضور داشته باشیم، شرایطی که در آن جمهوری اسلامی در مقابل چندین قدرت بیگانه می‌جنگید.

وی افزود: در حال حاضر بحث انتخابات لبنان و عراق در آینده و خروج ترامپ از برجام هیچ‌کدام به ضرر جمهوری اسلامی نیست. این سخن در حالی است که در انتخابات لبنان، جبهه مقاومت توانست حضور مثمرثمری در انتخابات داشته باشد و از طرفی اخبار غیررسمی حاکی از آن است که در انتخابات پارلمانی عراق نیز جریانی بر سر کار خواهد آمد که نیرویی برای تقویت تفکر انقلاب اسلامی در منطقه خواهد بود.

این استاد دانشگاه ادامه داد: بنابراین با خروج ترامپ از برجام برخی رسانه‌ها و حتی در داخل کشور نیز در صدد القاء شرایطی هستند که مراکز تصمیم‌گیری در جمهوری اسلامی را دچار خدشه کنند و اجازه ندهند که از همه مسائل و موضوعات تجزیه و تحلیل دقیقی داشته باشند. برای همین به نظرم حرکت مجموعه مقاومت به سمت و سویی است که پیروزی‌های بسیار درخشان‌تری را پیش رو خواهد داشت.

سیدرضا صدر الحسینی گفت: عربستان، رژیم صهیونیستی و آمریکا برای تحت‌شعاع قرار دادن انتخابات لبنان به موضوع جنگ‌هراسی دامن زدند، این جنگ‌هراسی در لبنان بی‌سابقه بود، یعنی شرایطی را فراهم آوردند که اگر مقاومت رای بیاورد، حتما رژیم صهیونیستی جنگ را آغاز خواهد کرد. البته این استراتژی جنگ‌هراسی نخستین بار نبود که اجرا می‌شد بلکه قبلا از آن استفاده کرده بودند و حتی در برخی جاها از آن نتیجه گرفتند.

وی افزود: مردم لبنان از تبلیغات جنگ‌هراسی نترسیدند، در حالی که این موضوع در عراق نیز به کار گرفته شد، قدرت‌های بیگانه فضایی ایجاد کردند که اگر به مقاومت یا حشدالشعبی رای دهید به مفهوم ایجاد جنگ و ستیز و در هم ریختگی داخلی کشور خواهد بود و به مردم عراق چنین القا کردند که جبهه مقاومت اهل ستیز و جنگ غیرمنطقی است. بنابراین با این اوصاف می‌خواهم بگویم که دشمن در رابطه با این مساله بسیار کار کرده است و سعودی‌ها نمی‌خواستند که امکان برگزاری انتخابات در عراق فراهم شود و برای این مساله هزار و یک دلیل بی‌منطق آوردند.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی