گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

كارشناس مسایل سیاسی: کشور با کمبود مدیران انقلابی رو به رو است

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: در اثر گروه‌بندی‌ها و جناح‌بندی‌ها سیاسی امروز به نقطه‌ای رسیدیم که باید بگویم کشور دچار خلاء مدیران انقلابی و در نتیجه رویکرد انقلابی شده است.

1397/04/23
|
14:00

برنامه"گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع(ابعاد پیچیده نفوذ سیاسی و اقتصادی و ضرورت هوشیاری حوزه تصمیم‌سازی) در ادامه با حضور دکتر علی‌اصغر ایمانی، کارشناس مسایل سیاسی روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

علی‌اصغر ایمانی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو اظهار کرد: در حال حاضر در کشور مدیرانی داریم که برنامهای برای اداره کشور و رفع مشکلات ندارند و تنها بر پایه وابستگی حزبی یا آشنایی با برخی چهره‌ها توانسته‌اند در عرصه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور ایفای نقش کنند، البته این مدیران در بیشتر مواقع برنامه‌ای برای اداره کشور ندارند که همین برنامه نداشتن مدیران می‌تواند منجر به نفوذ سیستمی شود.

وی افزود: دسته دیگر، برخی مدیران سهوا یا عمدا جاده صاف‌کن دشمن هستند، در اثر همین اشتباهات است که بعضی از اطلاعات سری ما به برون درز می‌کند و دشمن با استفاده از درز اطلاعات سری می‌تواند به ما فشار بیارود، در این رابطه باید به نشست اطلاعات برنامه هسته‌ای کشور اشاره کرد، اطلاعاتی که دشمن برنامه خاصی برای آن دارد و نشست اطلاعات در این حوزه‌ها برای کشور هزینه‌های بسیاری دارد. برای همین به حوزه‌های راهبردی باید بدبینانه نگاه کرد تا امکان حضور هر کسی در آن فراهم نباشد.

کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: دسته دیگر مدیران و افرادی هستند که علی‌ظاهر به سخنان رهبری گوش می‌دهند و در تمام نمازجمعه‌ها، مراسم و راهپیمایی‌ها نیز حضور دارند، اما کار خودشان را انجام می‌دهند و در این میان هر چه قدر فریاد بزنید که تهاجم فرهنگی اما آنها گوششان بدهکار نیست. اصولا تصمیم‌ها و سیاست‌های آنها در راستای بستن نفوذ نیست، به عبارتی مدیرانی داریم که رویکرد آنها مانع از نفوذ دشمن نیست و با حضور بدون برنامه در سطح مدیریتی زمینه نفوذ نظام سلطه را فراهم می‌کنند.

علی‌اصغر ایمانی گفت: یکی از مشکلاتی که کشور ما دچار آن است بی‌توجهی به وصیت امام خمینی(ره) در رابطه با تکثرگرایی در احزاب است. در سال‌های نخست انقلاب حزب جمهوری تاسیس شد که در اثر برخی اختلافات حذف شد که از دل آن مجمع روحانیت و جامعه روحانیون بیرون آمد، همچنین جامعه مهندسین، جمعیت موتلفه، جامعه زینب، جامعه اسلامی پزشکان، انجمن اسلامی بازار و اصناف، انجمن اسلامی دانشگاهیان ایران، انجمن اسلامی فرهنگیان ایران و ... شکل گرفت، در اثر این گروه‌بندی‌ها و جناح‌بندی‌ها امروز به نقطه‌ای رسیدیم که باید بگویم کشور دچار خلاء مدیران انقلابی و در نتیجه رویکرد انقلابی شده است.

وی افزود: مقام معظم رهبری در سخنان متعددی بر کار انقلابی تاکید کردند، یعنی کار بی‌ادعا در عین خوش‌فکری و بدون سیاسی‌بازی با حفظ ارزش‌ها و شعارهای انقلاب. وقتی در طول سه دهه در حوزه سیاست خارجی شعار می‌دهیم که کشور نیاز به سرمایه‌گذاری خارجی دارد، برای من استاد دانشگاه یک معنا دارد که بیایید کشور ما را استثمار کنید. در حالی که باید یادآوری کرد یکی از شعارهای انقلاب استثمارگریزی بود.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی