گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

سردار رستگارپناه: پاسخ مناسبی به عاملان حادثه تروریستی اهواز می‌دهیم

مسئول مرکز مطالعات امنیت پایدار دانشگاه جامع امام حسین(ع) گفت: بعضی تفکرات در داخل کشور وجود دارد که چرا دائما می‌گوید دشمن؟ غافل از اینکه دشمن به بدترین شیوه قصد انتقام گرفتن از انقلاب اسلامی را دارد.

1397/07/02
|
09:45

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع(ریشه‌های توانمندی و اقتدار کم‌نظیر فعلی نظام در تجربه هشت سال دفاع مقدس) با حضور حسن رستگارپناه، مسئول مرکز مطالعات امنیت پایدار دانشگاه جامع امام حسین(ع) روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

حسن رستگارپناه در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو اظهار کرد: اقتداری که رزمندگان با دست خالی و تنها با توسل به فرهنگ عاشورا در جنگ تحمیلی از خود نشان دادند، روح خودباوری را در نسل جوان امروز نهادینه کرد به حدی که این خودباوری باعث شد بتوانند به تجهیزات مدرن در حوزه نظامی دست پیدا کنند و موفقیت‌های بزرگی در این زمینه کسب کنند. لذا خودباوری در جوان متخصص ما به حدی می‌رسد که امروز در زمینه انرژی هسته‌ای و تجهیزات نظامی به خودکفایی رسیدیم.

وی در رادیو گفت وگو افزود: جوان متخصص به اندازهای از خودباوری رسیده است که توانسته حتی در حوزه نانو به مهارت‌های خاصی دست یابد، مهارتی که در کشورهای دیگر با صرف سرمایه و زمان زیادی به موفقیت دست پیدا کردند اما در کشور ما این پروسه در زمان کمتری به نتیجه رسیده است. اگرچه پیشرفتی که جوانان ما در برخی زمینه‌های هسته‌ای، نانو و تجهیزات نظامی کسب کردند بدون برخورداری از تجهیزات و زمینه‌های لازم در مقایسه با سایر کشورها موفق در این حوزه‌ها بوده است.

مسئول مرکز مطالعات امنیت پایدار دانشگاه جامع امام حسین(ع) ادامه داد: بعضی تفکرات در داخل کشور وجود دارد که چرا دائما می‌گوید دشمن؟ غافل از اینکه دشمن دائما وضعیت ایران را رصد می‌کند. از فرصت‌هایی که ایجاد شده از طریق شکاف‌هایی که پپیدا می‌کند، به بدترین نحو می‌خواهد نشان بدهد که قصد انتقام گرفتن از انقلاب اسلامی را دارد. در حادثه تروریستی اهواز، ابزاری در دست دشمن قرار گرفت و منجر به کشته شدن تعدادی از هموطنانمان شد.

حسن رستگارپناه به رادیو گفت وگو گفت: حادثه تروریستی اهواز در حالی روی داد که رئیس‌جمهور آمریکا چند روز قبل در یک مصاحبه می‌گوید ما سخنمان را در داخل ایران پیاده می‌کنیم و امنیت آن را به چالش می‌کشیم. بعد از آن سران مرتجع منطقه دست به شیطنت‌هایی می‌زنند. لذا در رابطه با حادثه اهواز باید بگویم ممکن است در هر نقطه‌ای یک سلاحی در دست فرد منحرفی بیفتد و دچار از خودبیگانگی شود و حرکتی را انجام دهد.

وی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو افزود: برای همین ممکن است که حادثه تروریستی یک کار پیچیده امنیتی خارق‌العاده نباشد، اما آنچه مسلم است این نقطه ضعف ما را دشمن رصد و مدیریت کرده و در زمان و مکان مناسبی که بتواند در سالگرد دفاع مقدس، در شهری که مظهر مقاومت در جنگ تحمیلی است، کینه خود را نشان دهد. علی رغم اینکه حادثه اهواز دلخراش و متاثرکننده بود اما باید بررسی کرد که نقطه ضعف ما در این حادثه چه بوده است؟

مسئول مرکز مطالعات امنیت پایدار دانشگاه جامع امام حسین(ع) ادامه داد: اگر هوشمندانه‌تر و دقیق‌تر محل برگزاری رژه نیروهای مسلح را بررسی و کنترل می‌کردیم، دشمن نمی‌توانست چنین غلط و اشتباهی بکند به ویژه که ما توانایی آن را داریم که پاسخ این حادثه را بدهیم.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی