گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

مسئول امور روحانیون سازمان بسیج: شیطنت دشمن در ایجاد تیرگی در روابط عراق و جمهوری اسلامی موفقیت‌آمیز نبود

مسئول امور روحانیون سازمان بسیج گفت: زمانی که ایران مشغول تعمیق عمق استراتژیک خود بود، دشمنان در صدد توطئه برآمدند و سعی کردند میان جمهوری‌اسلامی و عراق، سوریه ایجاد ناراحتی و دلخوری کنند که شیطنت آنها موفقیت‌آمیز نبود.

1397/07/04
|
12:30

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع(بررسی مولفه‌ها و ساختارهای بازتولید گفتمان انقلاب اسلامی از دفاع مقدس تا مدافعان حرم) با حضور حجت الاسلام سیدمحسن حسینی دیباجی، مسئول امور روحانیون سازمان بسیج روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

حجت الاسلام سیدمحسن حسینی‌دیباجی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو عنوان کرد: وقتی داعش در سوریه دست به آشوب زد، آمریکایی‌ها به بهانه ناامنی در این قضیه وارد شد و جمهوری اسلامی نیز که سوریه برایش مهم بود و به نوعی عمق استراتژیکش به شمار می‌رفت، دست به کار شد. از طرفی اگر سوریه از دست می‌رفت، لبنان نیز از کف می‌رفت، یعنی قلب اسلام به دست مهاجمان بیگانه می‌افتاد همانطور که اسرائیل با استفاده از این فرصت قصد نابود کردن آن را داشت.

وی افزود: لذا سوریه جزء سرپنجه‌های مقاومت است که باید حفظ شود. از طرفی سوریه برای آمریکا و عربستان سعودی نیز اهمیت دارد، به طوری که آمریکایی‌ها حاضر شدند به هر شکلی در بخشی از خاک آن حضور داشته باشند، اگرچه با حضور اسد در ریاست‌جمهوری مخالف هستند و دم از تعیین رئیس‌جمهور از سوی ملت سوریه می‌زنند. از آنسو وزیرامورخارجه عربستان سعودی به اسد پیشنهاد داده است که حاضرند تمام سوریه را بازسازی کنند به شرطی که جمهوری‌اسلامی در سوریه حضور نداشته باشد. اما این جمهوری اسلامی ایران است که در منطقه خاورمیانه سرنوشت هر کشوری را تعیین می‌کند.

مسئول امور روحانیون سازمان بسیج ادامه داد: درست است که مرزهای جمهوری اسلامی در ایران نشان داده شده، اما کل منطقه خاورمیانه به نوعی ایران اسلامی است. به عبارتی کشورهای اسلامی درس مقاومت را از ایران گرفتند و در مقابل دشمنان جمهوری اسلامی پایداری می‌کنند. لذا برای همین رهبری در یک جمله فرمود اگر ما به سوریه نرویم، دشمنان ما به همدان و کرمانشاه می‌آیند. در حقیقت مرزهای ما قدری وسیع‌تر شده و عمق استراتژیک ما پیشرفت کرده و بالاتر رفته است.

حجت‌الاسلام سیدمحسن حسینی‌دیباجی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو عنوان کرد: البته زمانی که ایران مشغول تعمیق عمق استراتژیک خود بود، دشمنان در صدد توطئه برآمدند و سعی کردند میان جمهوری‌اسلامی و عراق، سوریه ایجاد ناراحتی و دلخوری کنند که شیطنت آنها موفقیت‌آمیز نبود. آمریکا در زمانی که داعش در عراق سایه افکنده بود، تلاش کرد که پای جمهوری اسلامی را از عراق ببرد و به آنها تاکید کردند که خودشان داعش را از عراق بیرون خواهند کرد. اما بعدا مسئولان عراقی پیشیمان شدند و به سردار قاسم سلیمانی پیغام دادند که برگردد.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی