گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

عضو هیئت علمی دانشگاه جامع امام حسین(ع): نماینده های مجلس هنوز نمی دانند منظور دشمن از تروریسم،حزب الله است!

عضو هیات علمی دانشگاه جامع امام‌حسین(ع) گفت: متاسفانه نماینده‌ای که باید سواد سیاسی بالایی برای حضور در مجلس داشته باشد، نمی‌داند که تعریف دشمن از تروریسم یعنی حزب‌الله.

1397/07/24
|
12:45

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع(استراتژی چند سطحی و پیچیده جنگ روانی نظام سلطه علیه جمهوری اسلامی ایران در فضای تحریم‌های جدید آمریکا) در ادامه با حضور دکترمحمد شعبانی‌فر، عضو هیئت علمی دانشگاه جامع امام حسین(ع) روانه آنتن رادیوگفت‌وگو شد.

محمد شعبانی‌فر در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو بیان کرد: در عملیات روانی بخش عمده‌ای از هزینه‌ها را به لحاظ مقاومت مخاطب کاهش می‌دهد و زمینه تصرف یا به دست آوردن هدف را تسهیل کند. لذا عملیات روانی ایجاد رعب است در بدنه حریف است. در واقع به معنای غلو کردن است و مازاد آن ظرفیت و توان خود را نمایان کردند.

وی افزود: نظام سلطه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی با تمام توان و با تکیه بر هر ابزاری در صدد تضعیف و تغییر نظام جمهوری اسلامی برآمده است اما با وجود تنوع و پیچیدگی روش‌هایی که دشمنان برای حذف ما در پیش گرفتند، چهل سال از عمر انقلاب می‌گذرد و همچنان با همه فراز و نشیب‌ها سرپاست و روز به روز قویتر می‌شود و در مقابل دشمنان ما روز به روز ضعیف‌تر می‌شوند. شاید برخی در میان بپرسند استدلال شما برای این سخن چیست؟

عضو هیئت علمی دانشگاه جامع امام حسین(ع) ادامه داد: در دوره گذشته آمریکا در منطقه خاورمیانه تولید ادبیات می‌کرد و هر وقت می‌خواست در منطقه کاری را صورت بدهد، کافی بود، اراده بکند. اما در هر حال حاضر هر گاه می‌خواهد کاری را انجام دهد با سدی به نام جمهوری‌اسلامی مواجه می‌شود. چنانکه در سوریه اراده آنها بر این قرار گرفت که نظام سیاسی سوریه را تغییر دهند. اما در حال حاضر هفت سال است که تلاقی راهبرد ابرقدرتها در این منطقه اتفاق افتاده است که اتفاقات آن و ماندن حکومت فعلی سوریه خلاف اراده آمریکاست. به عبارتی زروآزمایی ابرقدرت‌های در یک منطقه کوچک منجر به دستیابی به اهداف آنها نشده است.

محمد شعبانی‌فر گفت: اصرار بر اینکه آمریکا بخواهد اراده‌اش را بر منطقه خاورمیانه تحمیل کند، به دلیل روحیه هژمونیک و سلطه‌طلبی است که این قدرت دارد و به ویژه پس از فروپاشی شوروی میدان برای آمریکا بازتر شد و تنها مانعی که برای تحقق سلطه آمریکا وجود دارد که استراتژیست‌های آمریکا معتقدند جمهوری اسلامی است.

وی افزود: ایران به دلیل موقعیت ژئوپلتیک و ژئواستراتژیک در منطقه خاورمیانه از اهمیت بالایی برخوردار است، منطقه استراتژیکی که در حال حاضر دست آمریکا از آن کوتاه است. لذا حال برای دست یافتن به موقعیت گذشته به جنگ روانی روی آورده است و یکی از شایع‌ترین تاکتیک‌های جنگ روانی اتهام‌زنی است، به عبارتی طرف مقابل را متهم به موضوعاتی می‌کنند که در دنیا به لحاظ پذیرش افکار عمومی قابل باور و همراهی است.

عضو هیئت علمی دانشگاه جامع امام حسین (ع) ادامه داد: نظام سلطه به نوعی افکار عمومی را شکل داده که ایران را متهم به حمایت از تروریسم می‌کنند. در رابطه با این اتهام باید بگویم که تعریف تروریسم محل توجه است، همانطور که در قضیه FATF نیز این موضوع لحاظ شده است، متاسفانه در این میان نماینده مجلس شورای اسلامی ما می‌گوید مگر ما حامی تروریسم هستیم که با تصویب FTAF نتوانیم کاری از پیش ببریم.

محمد شعبانی‌فر در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو بیان کرد: متاسفانه نماینده‌ای که باید سواد سیاسی بالایی برای حضور در مجلس داشته باشد، نمی‌داند که تعریف غرب از تروریسم یعنی حزب‌الله. آنها در حقیقت کسانی را به تروریسم متهم می‌کنند که برای بقای خودشان و پس گرفتن وطنی که از دست دادند، تلاش می‌کنند. ضمن اینکه همه می‌دانند مقام معظم رهبری فرمودند هر کشور و گروهی که بخواهد در برابر اسرائیل بایستد، از آن حمایت می‌کنیم و این سیاست آشکار جمهوری اسلامی است.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی