صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

سفیر اسبق ایران در اسپانیا گفت: در زمانی که جهان دوران پرآرامشی را طی نمی‌کند، بیایید روز عاری از خشونت را با تشریفات و سخنان سطحی تمام نکنیم.

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع(ویژه روز جهان عاری از خشونت و افراط‌گرائی) با حضور سید داوود صالحی، سفیر اسبق ایران در اسپانیا و کوبا و مدیرکل اسبق کنفرانس‌های بین‌المللی وزارت امور خارجه روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

سیدداوود صالحی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو عنوان کرد: در حال حاضر فرانسه اوج خشونت‌های خیابانی است و پلیس با رفتار بسیار نابهنجاری به خشونت علیه معترضان می‌پردازد و حتی با زن، کودک، دانشگاهی و نخبگان جامعه فرانسه برخوردهای بسیار ناشایستی می‌کند. در حالی که ما به عنوان یک ایرانی مسلمان همواره آرزو دارم که تمام جوامع بشری در صلح و آرامش باشند و آنطور که شعار جهانی شدن سر داده می‌شود اثرات آن را به عنوان یک عضو سازمان ملل در زندگی روزمره بشر ببینیم.

وی افزود: در حال حاضر رسانه‌های غربی و صهیونیستی علیه جمهوری‌اسلامی با درهم و درینار ایران‌هراسی به راه انداخته‌اند و در رابطه با حقوق بشر علیه جمهوری اسلامی صحبت می‌کنند، در حالی حکومت‌هایی مانند آمریکا عمر سیاسی آن تقریبا 239 سال است که از این زمان تا استقلال آن 222 سال از عمر سیاسی ایالات‌متحده صرف جنگ و تجاوز به کشورهای مختلف شد، جنایاتی که آمریکا در حوزه حقوق بشر انجام داده، بسیار قابل تامل است، کشوری که خود را کدخدای جهان میداند اما در عین حال با یک قطع‌نامه ضعیف، جمهوری‌اسلامی را متهم به نقض حقوق بشر می‌کند. کشوری که کارنامه ای سراسر تعدی، ظلم و دخالت در امور داخلی کشورهای مختلف دارد، کشورهایی از آمریکای لاتین، آفریقا و آسیا.

سفیر اسبق ایران در اسپانیا ادامه داد: اما امروز زمانی است که اتفاقات مختلف در مناطق مختلف دنیا، مسائلی آرامش جهان را به ویژه در خاورمیانه خدشه‌دار کرده است، لذا در زمانی که جامعه بین‌الملل در حالت بحرانی قرار دارد این هنر دیپلماسی است که بتواند دولت‌ها را به هم نزدیک و از تنش دوری کند. زیرا جهان تاب بحران‌های جدید را ندارد. مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه وقتی تازه پا به میدان سیاست گذاشت، نسبت به کسانی که معترض بودند، بی‌توجهی کرد، بعدا متوجه شد باید با آنها صحبت کند و حرفشان را بشنود.

سید داوود صالحی گفت: لذا در زمانی که جهان دوران پرآرامشی را طی نمی‌کند، بیایید روز عاری از خشونت را با تشریفات و سخنان سطحی تمام نکنیم، بلکه با تکیه بر یک اراده سیاسی و ملی برای رفع مشکلات ابتدا داخلی تلاش کنیم و با رفع مشکلاتی که در کشور به دلیل برخی سوء مدیریتها وجود دارد، رفع کنیم تا مردم قدردان و خویشتندار ایران اسلامی بتوانند در صلح و رفاه زندگی کنند.

مرتبط با این خبر

  • چین در صدد شکستن هژمونی دلار آمریکاست

  • آمریکا نمی‌تواند طالبان را با وعده‌های قلابی پای میز مذاکره بکشاند

  • جمهوری اسلامی به دنبال مدیریت طالبان است

  • تحلیل‌های آمریکا از وضعیت جمهوری‌اسلامی متکی به سخنان منافقین است

  • طالبان منزوی نیست/ شانس به قدرت رسیدن از کانال انتخابات را دارد

  • برجام قرار بود، آفتاب تابان شود؛ برای بعضی رای‌آور شد

  • دیپلماتهای ایرانی درقبال امریکا دچارحماقت مجدد نشوند/ دولت در پازل دشمن بازی نکند

  • سازمان‌های مردم‌نهاد؛ زمینه نفوذ سلطه دشمن هستند

  • پدیده سدسازی، اختراع دست بشر است نه شیوه نفوذ دشمن

  • صهیونیست ها چگونه باعث خشکسالی ایران شدند؟