صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

مدیرمسئول مجله نماینده گفت: تا وقتی پدیده‌ای مانند برجام که برای برخی رای‌آور شد، باز نکنیم شاید متوجه نشوند که برجام چه بود؟ قرار بود آفتاب تابان بشود وزندگی مردم را متحول کند! بعضی برای برجام به دنبال کدخدا بودند!

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع(تلاش دائم مقامات آمریکایی برای براندازی انقلاب و علل درست نبودن دستگاه محاسباتی آن(با توجه به بیانات رهبری در 19 دی)) با حضور دکتر ابراهیم رسولی، تحلیگر مسائل سیاسی و مدیر مسئول مجله نماینده روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

ابراهیم رسولی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو عنوان کرد: نمی توانیم با یکسری شعارها بیاییم و بگویم ما این کارها را انجام دادیم، امروز زبان و ادبیات خاص خودش را می‌طلبد، امروز قابل مقایسه با دهه 60 نیست، در آن زمان اوج وحدت در جامعه است و انقلاب به پیروزی رسیده و آمریکا در تلاشند تا در همان سال‌های ابتدایی انقلاب، براندازی را انجام دهند. در دهه 70 نیز آمریکا به شکل دیگری در پی براندازی است و در غائله سال 78 و به فاصله 10 سال 88 تلاش‌هایش را دنبال می‌کند.

وی افزود: اما چرا امروز برخی در این تشکیک می‌کنند که آمریکایی‌ها در براندازی موفق نیستند؟ تصور می‌کنم عامل رسانه در این تشکیک موثر است، آمریکایی‌ها در حوزه رسانه هزینه و سرمایه‌گذاری کردند و توانستند در فضای رسانه‌ای شبهه ایجاد کنند که ما در برنامه‌های برای براندازی طراحی شده، موفق عمل کردیم. لذا امروز وقتی با نسل‌های بعد از انقلاب صحبت می‌کنید که وقایع انقلاب را ندیدند باید با استدلال و برهان گفت‌وگو کنید و بگویید که چرا تا کنون براندازی اتفاق نیفتاده است و ما چه کردیم.

مدیرمسئول مجله نماینده ادامه داد: به منطقه نگاه کنید، کدام یک از پیش‌بینی‌های آمریکایی‌ها درست از آب درآمده است؟ سوریه و افغانستان را ببینید، سوریه که در دست داعش بود و امروز در چه وضعیتی است. از آن طرف در بعد غیرنظامی، نوع تعامل آمریکا با چین را رصد کنید، با روسیه چه برخوردی داشته است؟ قصدم این است که بگویم این روابط که دیگر در حیطه نظامی نبوده است بلکه جنگ قدرتی در حوزه سرمایه. در روابط با چین شکست خوردند و پیش‌بینی‌هایشان درباره چین اشتباه از آب درآمد.

ابراهیم رسولی گفت: ما باید در حوزه رسانه افول سلطه آمریکا و شکستن هژمونی را برای مردم به ویژه نسل امروز تبیین کنیم که به نظرم در این حوزه ضعیف عمل کردیم و باید این حوزه را تقویت کنیم. اینکه فهرستی از چیزهایی که داریم دایما تکرار کنیم محض یادآوری خوب است اما اساس و ریشه آن چیست؟ در حوزه استقلال، حق و باطل چه قدر پرچم را بالا نگه داشتیم و برای آن سینه زدیم؟ باید قدری آنها را تبیین کرد و به عینه نشان داد که ما در حوزه استقلال هزینه پرداخت کردیم و اگر پرداخت نمی‌کردیم چه اتفاقاتی برایمان می‌افتاد؟

وی افزود: شاید مثال‌هایی درباره کشورهای حوزه خلیج‌فارس بتواند بهتر موضوع را تبیین کند، کشوری در حاشیه خلیج‌فارس که وضعش خیلی خوب است و بسیاری از مردم ممکن است، بگویند که این کشور با آمریکا نجنگیده اما وضعش خوب است! در سفری که به چند کشور حاشیه خیلج‌فارس داشتم به من گفتند درباره هر کشوری صحبت کن بجز آمریکا، در کشور دیگری در همین حاشیه خلیج‌فارس نیز گفتند می‌توانی درباره هر کشوری اظهارنظر کنی اما درباره انگلیسی‌ها صحبتی نکن. پیام این شرایط و وضعیت چه بود؟ پیامش این بود که هر کدام از این کشورها به کشورهای حاشیه نفوذ می‌کنند تا پرچمی را در آنجا نگه دارند.

مدیرمسئول مجله نماینده در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو بیان کرد: 40 سال است که جمهوری‌اسلامی پرچم استقلال را بالا نگه داشته و این استقلال برای ما هزینه داشته است و در حال حاضر نیز هزینه استقلال را می‌پردازیم. لذا برای بررسس آنچه که طی 40 سال انجام شده باید فارغ از شعار به تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی بپردازیم و بگویم در زمان جنگ چه اتفاقاتی رقم خورد، پس از رحلت امام خمینی وضعیت کشور چگونه شد و پس از برجام چه وقایعی روی داد؟ تا وقتی پدیده‌ای مانند برجام که برای برخی رای‌آور شد، باز نکنیم شاید متوجه نشوند که برجام چه بود، قرار بر این بود که برجام افتاب تابان بشود و زندگی مردم را متحول کند! و بعضی برای برجام به دنبال کدخدا بودند!

مرتبط با این خبر

  • از این امام زاده معجزه ای ساخته نیست

  • در پایبندی به برجام حفظ وحدت زیر پرچم جمهوری اسلامی اهمیت دارد

  • اروپایی‌ها در برجام بدون آمریکا کاری از پیش نخواهند برد

  • منافع اروپا در گرو ماندن در برجام و مهار ایران است

  • خروج آمریکا از برجام ریسک اقتصادی کشور را افزایش می دهد

  • اهداف تهران از اجرای گام به گام کاهش تعهدات برجامی

  • کاسبی دیپلماتیک اروپا...

  • روسیه دوست واقعی ایران نیست!

  • مسیر اشتباه وزیر خارجه آلمان...

  • اروپا متضمن امنیت خلیج فارس نیست