صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

حمیدرضا ترقی گفت: ملت ایران با حفظ روحیه انقلاب سعی کردند، با حضور خودشان انقلاب را تداوم ببخشند تا بتواند به آرمان و اهداف اصلی خودش که تحقق تمدن نوین اسلامی است، دست پیدا کند.

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع (تحلیل ابعاد حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن و پاسداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی) در ارتباط تلفنی با حمیدرضا ترقی، فعال سیاسی و عضو شورای مرکزی و معاون بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی روانه آنتن شبکه رادیویی گفت‌وگو شد.

حمیدرضا ترقی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو بیان کرد: مردم همواره در سالگرد جشن پیروزی انقلاب اسلامی حضوری فعال و چشمگیر داشتند و با حضور گسترده وفاداری و پایداری خودشان را نسبت به آرمان‌های انقلاب اسلامی در سالروز جشن پیروزی انقلاب نشان دادند و اثبات کردند دست از آرمان‌های انقلاب‌اسلامی برنمی‌دارند و همچنان امیدوار به آینده انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن هستند. این نگاه و بینش نسبت به انقلاب همچنان که مقام معظم رهبری نیز در سخنانشان اشاره کردند حقیقتا در میان انقلاب‌های موجود در جهان یک پدیده بی‌نظیر است.

وی افزود: اکثر انقلاب‌هایی که در جهان رخ داده، پس از مدت کوتاهی، جشن انقلابشان تبدیل به یک مراسم رسمی و رژه نظامی و مسئولان آن نظام محدود شده و نوعا نیز از خط اولیه انقلابشان عدول کردند و راهشان را تغییر دادند اما انقلاب اسلامی ما همچنان که در ریل اصلی خودش حرکت می‌کند و با هدایت امام خمینی و رهبری مقام معظم رهبری حرکت در مسیر اصلی حفظ شده، ملت نیز با توجه به اینکه برای رسیدن به آرمان‌هایشان باید زمان طولانی را طی بکنند و فرآیند انقلاب به شکلی نیست که در چند سال نخست فرآیند آن طی شود، لذا ملت ایران نیز با حفظ روحیه انقلاب سعی کردند، با حضور خودشان انقلاب را تداوم ببخشند تا بتواند به آرمان و اهداف اصلی خودش که تحقق تمدن نوین اسلامی است، دست پیدا کند.

فعال سیاسی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو ادامه داد: زیرا تا آن اهداف و تمدن نوین اسلامی تحقق پیدا نکند، همه خواسته‌ها و مطالبات ملت ایران در طول دوران انقلاب اسلامی که به استقرار نظام جمهوری اسلامی و پس از آن ایجاد جامعه اسلامی و پیاده شدن همه ارزش‌های دینی در جامعه است و از آن طریق می‌تواند به رفاه، آسایش، عدالت و بسیاری از کمالات مادی و معنوی دست پیدا کند، میسر نخواهد بود. بنابراین ملت ایران با درک این واقعیت که انقلاب نیازمند زمان است تا بتواند به آرمان‌هایش به طور کامل دست پیدا کند، این حضور را همه ساله حفظ کردند و توانسته‌اند هم دشمن را مایوس کنند و هم توطئه‌های آن را خنثی بکنند و هم وفاداری و پشتیبانی خودشان را از انقلاب اسلامی اعلام کنند.

مرتبط با این خبر

  • مردم اصل انقلاب را از حساب مسئولین جدا می دانند

  • ملت ایران انقلاب را فرزند خود می دانند

  • برگزاری راهپیمایی 22 بهمن در 10 هزار روستا برای اولین بار

  • پیش بینی 2500 دستگاه اتوبوس برای راهپیمایی 22 بهمن

  • حضور پررنگ اقلیت های دینی در راهپیمایی 22 بهمن

  • مردم؛ عنصر اصلی انقلاب اسلامی هستند

  • تولید 700 هزار پیام توسط رسانه های بیگانه برای نیامدن مردم به راهپیمایی

  • اقتدار نظام، یکی از بازتاب‌های راهپیمایی 22 بهمن است

  • رسانه های غربی ، نتوانستند پیامی مبتنی بر«خیابان های خالی از جمعیت» از ایران مخابره کنند

  • مردم به دولت فرصت می‌دهند تا مطالباتشان برآورده شود