گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

عضو كمیسیون امنیت ملی مجلس: شک کردن در پروژه نفوذ ناشی از شکل نگرفتن بلوغ سیاسی است

جمالی نوبندگانی گفت: برخی مسئولان و افراد تذکر درباره شبیخون فرهنگی را تعبیر به توهم توطئه کردند که این امر ناشی از عدم شکل گیری بلوغ سیاسی در آنهاست.

1397/12/12
|
10:10
|

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع (مفهوم‌شناسی نفوذ در فضای پس از مذکرات برجام و علل تاکید دائمی رهبر انقلاب بر این امر) در ادامه با ارتباط تلفنی با محمد جواد جمالی نوبندگانی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

محمدجواد جمالی نوبندگانی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو بیان کرد: باید بدانیم مشکل آمریکا و غرب صرفا مسائل سیاسی، اقتصادی و منطقه‌ای نیست، مشکلی ماهیتی با انقلاب اسلامی دارند که امام خمینی فرمودند اسلام ناب محمدی، وجود دارد. چون انقلاب اسلامی را مانعی در زمینه تحقق سیاست‌های منطقه‌ایش در خاورمیانه می‌داند، سیاست‌هایی که منجر به سلطه سیاسی و اقتصادیش بر منطقه است. بنابراین از هر راهی وارد می‌شود تا بتواند انقلاب اسلامی را دچار مشکل کند.

وی افزود: آمریکایی‌ها در اوائل پیروزی انقلاب‌اسلامی و تشکیل نظام جمهوری‌اسلامی بر مسائل سخت‌افزاری کار می‌کردند، اما به نظر می‌رسد پس از شکستی که آمریکایی‌ها در جنگ تحمیلی تجربه کردند، به ویژه پس از سه دهه گذشته بیشتر به حوزه جنگ نرم گرایش پیدا کردند و پول‌هایی که توسط مجالس آمریکا و کشورهای مختلف اروپایی تصویب می‌شود، بیشتر خرج همین موضوع می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی ادامه داد: در شرایط کنونی باید بدانیم که کشورمان تحت حمله دشمنان است و آنها روزانه این موضوع را دنبال می‌کنند، اگرچه پروژه نفوذ در دنیا عرف است، اما پیاده کردن آن در کشور ما شدت بیشتری دارد و یکی از مسائلی که وجود دارد و متاسفانه ظلمی است که غربی‌ها روا می‌دارند و بسیاری از افرادی که دوست دارند در کشورهای غربی اقامت یا کارت سبزی برای تحقیقات، پژوهش و تحصیلات عالیه داشته باشند، آنها را مورد سوء‌استفاده قرار می‌دهند و اگر موفق شوند برد با آنها خواهد بود و اگر موفق نشوند، به صورت جاسوس یا نفوذی درمی‌آیند.

محمدجواد جمالی نوبندگانی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو بیان کرد: دشمن در شرایط کنونی به این نتیجه رسیده که با نفوذ می‌تواند به اهداف خود دست یابد. برای همین با نفوذ دادن افرادی در اجزای مختلف حاکمیت بر آن است که در جامعه ایجاد نارضایتی بکنند و اسرار مملکت را خارج کنند. متاسفانه بسیاری از تصمیماتی که منجر به نارضایتی از ابعاد سیاسی، اجتماعی و اقتصادی شده به وسیله بسیاری از همین نفوذی‌ها انجام گرفته است.

وی تصریح کرد: گاهی اوقات برخی افراد را در کنار سران کشورها به عنوان جاسوس دستگیر می‌کنند، شاید پای خبرچینی در میان نباشد، اما تاثیر در تغییر اولویت‌ها در اذهان تصمیم‌گیرندگان داشتند و خیلی این رویکرد مهم است. بنابراین به نظرم همانطوری که رهبری در رابطه با تهاجم فرهنگی تذکر دادند و بعد به تعبیر به شبیخون فرهنگی کردند و برخی می‌گفتند این‌طور نیست و شما توهم توطئه دارید. در حال حاضر می‌بینند که توهم نبود و اگر کسی به صورت عمیق به مسائل امروز نگاه نکند و تحلیل واقع‌بینانه‌ای نداشته باشد، لذا باید در بلوغ سیاسی آنها شک کرد.


دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی