صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

غضنفری گفت: اگر به مصاحبه‌های متعدد دادستان کشور و مقامات قضایی توجه کنید، بارها متذکر شدند که فضای مجازی کشور یله و رهاست.

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع (باز خوانی راهبرد براندازی ، ایجاد انسداد سیاسی و آشوب اجتماعی در چارچوب بهره گیری چند منظوره و فازی از پدیده نفوذ) با حضور کامران غضنفری، تحلیلگر مسائل سیاسی روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

کامران غضنفری در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو اظهار کرد: در واقع برجام یک توافق شبه استعماری و ضد ملی بود که به نظام تحمیل شد و مشاهده کردیم یکسری افرادی که دست اندرکار پخت و پز برجام بودند، نمونه‌های مختلفی داشت، فردی دو تابعیتی متصل به سازمان اطلاعاتی و جاسوسی انگلیس، نماینده به اصطلاح جمهوری‌اسلامی در این مذاکرات برای مسائلی مالی و بانکی بود. یک دو تابعیتی دیگر در تیم مذاکره کننده با تابعیت فرانسوی مسئول حوزه قوانین بین‌الملل در تنظیم این توافق که او هم باز وصل به سازمان‌های اطلاعاتی بیگانه بود.

وی افزود: فرد دیگری که مسئول روابط عمومی و اطلاع‌رسانی تیم مذاکره کننده را بر عهده داشت، او نیز پشت صحنه در ارتباط با انگلیسی‌ها بود. همچنین یکی دو نفر دیگر هم که به عنوان مشاور با تیم مذاکره کننده در ارتباط بودند، یکی از آنها سابقه دستگیری به عنوان جاسوس سفارت انگلیس در سال 86 داشت که دستگیر و محاکمه شد. یکی دیگر نیز با تابعیت دوگانه اتریشی در ایران حضور پیدا کرده بود، فعالیت پنهان با تشکیلات انگلیسی‌ها داشت که سابقه مفاسد اقتصادی داشت که پرونده‌اش در دستگاه قضائی مورد بررسی قرار گرفته است.

تحلیلگر مسائل سیاسی ادامه داد: مجموعه این عوامل کسانی هستند که در تنظیم برجام نقش داشتند، حال آن طرف صحنه را ببینید که آمریکا و رژیم‌صهیونیستی است و متاسفانه دیدید که آنچه تحت عنوان توافق برجام مطرح می‌شود، همان چیزی است که آمریکا و رژیم‌صهیونیستی خواهان بودند و بخش عمده نیازمندی‌ها و اهداف آنها را تامین می‌کرد. رهبری در تابستان 94 یکی دو صحبت پس از برجام دارند و اشاره به منافذی می‌کنند که برجام ایجاد کرد برای آمریکا که اصلی‌ترین دشمن جمهوری‌اسلامی است که از طریق برجام بتواند در جمهوری‌اسلامی نفوذ اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی پیدا کند.

غضنفری گفت: رهبری چهار نمونه نفوذ را در سخنانی برشمردند که از طریق برجام دشمن می‌تواند این نفوذها را انجام بدهد و در واقع خلل و فرجی است که دشمن در برجام تعبیه کرده و از طریق آنها می‌تواند نفوذ را انجام دهد. اگر بخواهیم به مصداق‌های عینی نفوذ در برجام اشاره کنیم، باید ماده 36 و 37 برجام را نام ببریم که یکی از کانال‌های نفوذ دشمن است که به واقع حق هر گونه اعتراضی را از ما می‌گیرد و ما باید به هر خواسته آنها تن در دهیم و اگر هم به عدم انجام آن تعهد اعتراض کنیم، نتیجه‌اش بازگشت همه تحریم‌ها و فشارها علیه جمهوری‌اسلامی می‌شود.

وی افزود: همچنین ساز و کاری که در کمیسیون مشترک برجام تعبیه شده بود و گروهی را به عنوان کارگروه خرید در فصل چهار تعریف کردند که در آنجا کارگروه خرید و کمیسیون مشترک دو کانال نفوذ دیگری هستند که در برجام جای داده شده است. با این دو ابزار دشمن به راحتی می‌تواند هر گونه اراده نامشروع خودش را در زمینه اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اطلاعاتی و امنیتی به ما تحمیل کند.

تحلیلگر مسائل سیاسی ادامه داد: رهبری در چندین سال گذشته برای بستن شیوه نفوذ دشمن از طریق اقتصادی و فشار تحریم‌ها، به کار گرفتن اقتصاد مقاومتی را توصیه کردند. در حال حاضر رهبری هر سال در چندین نوبت بحث در پیش گرفتن اقتصاد مقاومتی را به مسئولان متذکر می‌شوند و حتی در دیدارهای اخیر با مسئولان نیز چندین بار مساله اقتصاد مقاومتی را تذکر دادند. وقتی رهبری مکرر در پیش گرفتن اقتصاد مقاومتی را تذکر می‌دهد، به چه معناست؟ معنایش آن است که متاسفانه مسئولان تا کنون به این تذکرات گوش نکردند. اما رهبری بارها تاکید کردند که راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور در پیش گرفتن اقتصاد مقاومتی است.

غضنفری در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو عنوان کرد: وقتی رهبری تذکری درباره مسائل مهم کشور می دهند و چندین بار هم تکرار می کنند اما نادیده گرفته می‌شود، یعنی اینکه برخی عمدا کانال نفوذ را در کشور باز نگه می‌دارند و نمی‌خواهند این کانال سد بشود. یکی دیگر از کانال‌های نفوذ دشمن که باید سد شود، بحث فضای مجازی است. شما اگر به مصاحبه‌های متعدد دادستان کشور و مقامات قضایی در ‌یکی دو سال اخیر توجه کنید، آنها بارها متذکر شدند که فضای مجازی کشور یله و رهاست و رهبری نیز بارها این نکته را به مسئولان دولتی متذکر شدند. ‌


مرتبط با این خبر

  • اقتدار نظام در مواجهه با اینستاگرام از دست می رود؛ اگر...