گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

كارشناس مسائل سیاسی: مسئولان باید بیانیه گام دوم را در کتاب‌های درسی چاپ کنند

حجت الاسلام محمودی گفت: وزارت آموزش و پرورش در فرصتی که می‌خواهد کتاب‌های آینده دانش‌آموزان را تبیین و چاپ کند، باید بیانیه گام دوم را در کتاب‌های درسی قرار دهد.

1398/02/02
|
16:30
|

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع (بررسی علل تمرکز و مخاطب قرار دادن جوانان از سوی مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب) در ادامه با ارتباط تلفنی با حجت‌الاسلام محسن محمودی، کارشناس مسائل سیاسی روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

حجت الاسلام محسن محمودی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو بیان کرد: اکثریت جامعه ما را جوان تشکیل می‌دهند و در واقع سرمایه‌های اصلی یک کشور و نظام جوان‌ها و نیروهای کارآمد، خلاق و متفکر آن جامعه هستند، بدیهی اگر انقلاب بناست پیام‌هایش به نسل‌های آینده منتقل شود و استمرار پیدا کند که بنا بر همین است و باید انقلاب اسلامی و حرکت امام و شهدا منتهی به دوران ظهور امام زمان شود، آن کسانی که باید بار مسئولیت و امانت را به دوش بکشند و در این مسیر حرکت کنند، جوان‌ها هستند.

وی افزود: جوان‌ها در حقیقت امانتدار پیشکسوتان و خالقان انقلاب هستند، لذا بدیهی است که جوانان باید در صحنه حضور داشته باشند، خلاقیت و ابتکار خودشان را به کار ببندند و برای آینده تصمیم بگیرند و در راستای اهداف انقلاب، امام و شهدا راهشان را درست بپیمایند و انشاءالله درست طی کنند. در این میان مقام معظم رهبری با توجه به اهمیت همین موضوع و از طرفی نیز می‌دانیم موتور متحرک هر جامعه جوانان آن جامعه هستند و کسانی که می‌تواند شور، نشاط و تحول در جامعه ایجاد کنند، جوانان جامعه هستند. برای همین بدیهی است که اگر جوانان ما در این مسیر درست هدایت شوند و حرکت کنند بسیاری از اهداف اسلامی و انقلابی ما تحقق پیدا خواهد کرد.

کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: مقام معظم رهبری با همین نگاه نه تنها به جوانان ایران بلکه به جوانان اروپا نیز نامه نوشتند و خطاب به جوانان اروپا سخن گفتند. رهبری در حقیقت مخاطبشان را جوان‌هایی قرار دادند که حتی در جوامع غربی در آن شرایط می‌توانند آن پیام‌ها را دریافت کنند و سرنوشت آن جوامع را تغییر بدهند. لذا در کشور ما هم جوان‌ها از اهمیت بالایی برخوردارند، به نوعی سرمایه ما جوان‌ها هستند و در راستای پیشبرد اهداف انقلاب، در حوزه خلاقیت، علم، صنعت و حوزه‌های اخلاقی و ارزشی و همه حوزه‌هایی که رهبری در بیانیه ارزشمند گام دوم بیان فرمودند، جوان‌ها هم باید نسبت به گذشته خودشان آگاهی کافی پیدا کنند و دریابند که پدران و بزرگانشان در چه شرایطی زندگی می‌کردند و امروز در چه شرایطی هستند و فردا باید در چه شرایطی قرار بگیرند و این بار را جوان‌ها باید به دوش بکشند.

حجت‌الاسلام محمودی گفت: به همین دلیل جوانان ما باید با تمام وجود بیانیه‌های رهبری را زنده نگه بدارند و جامعه عمل بپوشانند و به هیچ وجه اجازه ندهند که به فراموشی سپرده شود. ما تجربه تلخی که از گذشته داریم، فراموش شدن این پیام‌ها و دستورالعمل‌هاست، لذا باید این پیام به عنوان یک پیام حیات‌بخش و منشوری که مسیر آینده کشور و جامعه ما و جوان‌های ما را تبیین می‌کند، همواره زنده بماند و هماره مطالبه شود. به عبارتی باید خود جوان‌ها آستین همت را بالا بزنند و در زمینه انتظاراتی که رهبری دارند، انشاءالله بتوانند قدم بردارند و عمل کنند.

وی در مصاحبه با رادیوگفت‌و گو افزود: تصور می‌کنم مسئولان نظام اسلامی فارغ از شعار و حرف، مسئولیت اجرایی و عملیاتی دارند، انتظارم به عنوان یک شهروند و فردی که با جوانان ارتباط دارد و حساسیت‌های جامعه را تا حدی می‌داند باید بیانیه گام دوم در متون درسی ما قرار بگیرد و در دانشگاه در درس انقلاب اسلامی، دروس عمومی و حتی در رشته‌های مرتبط تدریس شود. به عبارتی باید بند بند این بیانیه مورد تحلیل و شرح قرار بگیرد. وزارت آموزش و پرورش در فرصتی که می‌خواهد کتاب‌های آینده دانش‌آموزان را تبیین و چاپ کند، باید بیانیه را در کتاب‌های درسی دانش‌آموزان قرار دهد. ما و ائمه‌جمعه باید در مساجد، منابر و خطابه‌ها و خطبه‌های نمازجمعه بیانیه را تبیین و تحلیل کنند.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی