صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

امروز باید نسل‌ها در عرصه مدیریتی جابه‌جا شوند؛ اما دایره بسته مدیریتی کشور حتی با قانون منع به کارگیری بازنشستگان هم باز نشد.

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع (جوان و بیانیه گام دوم، وزارت جوانان و ورزش و الزامات سیاست‌گذاری مناسب برای نقش‌آفرینی حداکثری جوانان برای تحقق بیانیه گام دوم) با حضور مهدی شاه میرزا، رئیس تبلیغات و اطلاع‌رسانی حزب ندای ایرانیان تهران روانه آنتن شبکه رادیویی گفت‌وگو شد.

مهدی شاه‌میرزا در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو عنوان کرد: در بیانیه گام دوم بخش‌های مختلفی وجود دارد و در آن مسائلی را می‌بینیم که برخی از آنها را تجربه کردیم اما هنوز هم بعضی از جوانان درباره این مسائل از جمله مذاکره با آمریکا و اروپا سوالاتی مطرح می‌کنند. در بیانیه گام دوم گذشته، حال و آینده انقلاب بیان شده و برون‌رفت از چالش‌های پیش‌رو نیز مطرح شده است. در واقع انقلاب‌ اسلامی یکسری آرمان‌هایی دارد که رهبری در این بیانیه نیز بر آنها تاکید کرده است و از سویی رهبری همیشه اعلام کردند که آمریکا و غرب قابل اعتماد نیستند و نمی‌توان با آنها گفت‌وگو کرد اما با این وجود در قضیه برجام این گفت‌وگو صورت گرفت.

وی افزود: گفت‌وگوی میان جمهوری‌اسلامی و آمریکا و کشورهای غربی نشان داد که رهبری درباره غیرقابل اعتماد بودن آمریکا درست گفته بودند. گویی مشکلی عمیق بین جمهوری‌اسلامی و آمریکا وجود دارد و هر کاری که ما بکنیم، آنها یک قدم جلوتر می‌روند. مشکل میان جمهوری‌اسلامی و آمریکا، مشکل هویتی است، هویتی استقلالی که در دایره قدرت جهانی که نمی‌تواند یکسری اصول دینی را که موجب کمال یک کشور می‌شود و آرمانشهری را به وجود می‌آورد، برنمی‌تابند. در واقع آنها می‌خواهند همه در دایره فکری و ایدئولوژی خودشان باشند و کسانی را که بیرون از این دایره باشند، دچار مشکلاتی می‌شوند و با تمام ابزار قدرتی که دارند به ویژه با کمک رسانه که قدرت زیادی در این حوزه دارند، سعی می‌کند به ما فشار بیاورد تا اصول فکری و ذهنیتی ما را به هم بریزد که چرا با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم.

رئیس تبلیغات و اطلاع‌رسانی حزب ندای ایرانیان ادامه داد: از پیروزی انقلاب‌اسلامی 40 سال گذشته و آن روزی که انقلاب‌اسلامی پیروز شد، جوانان بودند که اکثر بار را به دوش داشتند و انقلاب را به پیروزی رساندند. امروز رهبری در بیانیه گام دوم خطابشان دایم به جوانان است و بیان کردند، امروز روزی است که باید نسل‌ها با یکدیگر در عرصه مدیریتی جابه‌جا شوند. در حال حاضر ما دایره بسته‌ای در رده مدیریتی کشور داریم که قانون منع به کارگیری بازنشستگان با وجود اینکه قانون خوبی بود، هم نتوانست این دایره بسته مدیریتی را باز کند.

مهدی شاه‌میرزا گفت: حزب ندای ایرانیان در رابطه با قانون منع به کارگیری بازنشستگان پیشنهادی دارد که قصد ارائه آن را به مجلس دارد. رهبری نیز خطاب به جوانان را به افرادی در نهایت 55 سال عنوان کردند اما ما در عرصه وزارت، وزراء، معاون وزیر و مدیران 60 تا 70 سال را داریم که هنوز بر سرکار هستند. در صورتی که آنها به آن حد قانون خدمات مدیریت کشوری نیز رسیدند که می‌گوید فرد نهایتا تا 70 سال می‌تواند کار کند. رهبری پیشگام فرمایشات خودشان بود و در این زمینه با عزل و نصب‌هایی نشان دادند که جوانگرا هستند.

وی افزود: لذا امروز، روزی است که ما باید به جوانان اعتماد کنیم و از آنجا که با پیش‌بینی نشانه‌هایی این طور گفته شده، سال 98 برای دولت سال دشواری است، همچنین برای همه نهادهای در قدرت جمهوری‌اسلامی سال سختی در پیش روست. اما جوانانی که در بدنه دولت، سپاه پاسداران، ارتش، بسیج و هر جا که راه پیدا کردند، در حوادث سیل اخیر بسیار خوب وارد میدان کارزار شدند و همه دیدند که به چه خوبی عمل کردند و راهگشا شدند. لذا امروز، روزی است که باید به جوان‌ها اعتماد کرد، برای همین اگر ریل و مسیر را به دست آنها بدهیم، حتما از این مرحله دشوار نیز عبور خواهیم کرد. امیدوارم گره نسلی که دائم بر سر کار بودند، باز شود و افراد جدیدی با ایده‌های نو بر سرکار بیایند.

مرتبط با این خبر

  • تاکیدات رهبر انقلاب بر علم به دلیل نقش کلیدی آن در همه حوزه‌ها است

  • خصوصیات انسان تمدن ساز در الگوی پیشرفت

  • بیانیه گام دوم، منشور حرکت جهانی اسلام است

  • بیانیه گام دوم انقلاب جلوی خطای راهبردی را می گیرد

  • بینش سیاسی مردم از برکات انقلاب اسلامی است