صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

استاد دانشگاه گفت: راهبرد جمهوری‌اسلامی در برخورد با جریان نفاق باید منش شهیدبهشتی باشد، او بزرگ‌ترین مخالفانش را یک طرف میز می‌نشاند و سخن آنها را در تلویزیون به شکل مستقیم می‌شنوید و علمی جواب می‌داد، منشی که شیوه ائمه ماست.

حسین قاضی‌زاده در مصاحبه با برنامه گفت وگوی سیاسی رادیوگفت‌وگو اظهار کرد: سرنوشت ظاهری منافقان مشخص است، اکنون یک عده بسیار محدودی شاید کمتر از سه یا چهار هزار نفر در آلبانی با حفاظت‌های سنگینی که دولت‌های اروپایی از آنها بر عهده گرفتند و در حقیقت با هزینه برخی از کشورهای مترجع منطقه صورت می‌گیرد، در آنجا با فعالیت محدود، زندگی بسیار سختی دارند و به حیات خود ادامه می‌دهند. ترور شهید صیاد شیرازی را که سال 78 انجام دادند، در واقع دیگر هیچ فعالیت رسمی و علنی نداشتند، به جز حرکاتی که در پرونده هسته‌ای انجام دادند و اطلاعات جمهوری‌اسلامی را دادند اما دیگر واقعه تروریستی در میان نبود.

وی افزود: نکته مهم دیگر، نمود و نفوذ نفاق در ساختارهای ماست که به شکل دیگری فعالیت خودش را ادامه می‌دهد و نشان می‌دهد که قضیه نفاق، قضیه طولانی است. فکر کنم آن روی نفاق، به هر معنا که آنرا تفسیر کنیم، شاید از آن مهم‌تر، تکفیر باشد. نگاهی که سازمان مجاهدین و امثال آنها در طول تاریخ دارند، نگاه بر این است که «حق را فقط من می‌گویم.» و کسی که غیر از این را بگوید باید از بین برود. حتی سال 54 گروهی که در میان سازمان مجاهدین مارکسیست می‌شوند، گروه مذهبی مانده سازمان را ترور و به شهادت می‌رسانند، از جمله شریف‌واقفی را شهید می‌کنند و بعد با همین تفکر است که امثال شهید بهشتی، باهنر و رجایی را از سر راه برمی‌دارند.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهیدبهشتی ادامه داد: زیرا در این رویکرد سازمان منافقین خودش را حق مطلق می‌داند و می‌گوید غیر من حقی نباید وجود داشته باشد. بنابراین امروز نباید تفکیر را تنها در داعش و گروه‌های وحشی مانند آن بدانیم، آن یک نمود خیلی وحشتناکش است، نگاه نفاق و تکفیر همان‌طور که اشاره کردم دو روی سکه است، نباید آنگونه باشد که ما طرف مقابلمان را نشناسیم و حرفش را گوش نکنیم و مانند داعش عمل کنیم و اگر دستمان برسد، حذف فیزیکی کنیم، اما اگر دستمان نرسد، فکر، وجهه و تصویر او را خراب کنیم.

حسین قاضی‌زاده گفت: تصور می‌کنم امروز راهبردی که جمهوری‌اسلامی باید در برخورد با جریان نفاق داشته باشد، همان رویکردی که در منش شهید بهشتی بود و ایشان در یک طرف میز قرار می‌گرفت و صحبت خودش را می‌کرد و بزرگ‌ترین مخالفان خودش را آن طرف میز می‌نشاند و سخن آنها را نه در رادیو بلکه در تلویزیون به شکل مستقیم می‌شنود و علمی جواب می‌دهد به طوری که منش اهل‌بیت و ائمه ماست. اگر این فضا را امروز داشته باشیم، تصور می‌کنم بزرگ‌ترین راهبرد جمهوری‌اسلامی با جریان نفاق باشد.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، باقی مانده سازمان مجاهدین که در زندان از سال 54 به بعد مارکسیست شده بودند، بعد از آن اعلامیه‌ای که تقی شهرام داد و سازمان مجاهدین را به دو گروه کاملا متفاوت تقسیم کرد، باقی مانده‌های سازمان که از زندان بیرون آمدند، در ظاهر به دلیل همراهی با انقلاب‌اسلامی خودشان را مسلمان و در حقیقت علاقه‌مند به روند انقلاب نشان دادند، اما در باطن به همان افکار الحادی و سرسپردگی خودشان اذعان داشتند و معترف بودند.
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو بیان کرد: این روند تا کنون دو بازده زمانی متفاوت را برای سازمان مجاهدین نشان می‌دهد، یعنی اقدامات و حرکات اولیه آنها که در زمان پهلوی مسلحانه بود که می‌توان نسل‌های نخست را در راستای جهت‌گیری کلی انقلاب دانست و گروه دوم را که در سال‌های ابتدای انقلاب هستند که هیچ باوری به نسل نخست نداشت. اما آن‌زمانی که سازمان مجاهدین تشکیل شد، کسی تصور نمی‌کرد که امروز سرنوشت آنها چنین فضاحت‌بار باشد که با ملیت ایرانی داشته، اما تمام هستی و موجودیتش وابسته به عربستان سعودی و آمریکا باشد.

مرتبط با این خبر

  • پرده برداری از چهره منافقین؛ از مهم ترین ثمرات عاشورا

  • کشورهای خلیج‌فارس تبدیل به زرادخانه آمریکا شده‌اند

  • تروریست های امریکایی بزرگترین حامی منافقین هستند

  • تسویه حساب های داخلی دلیل برملا شدن ارتباط منافقین با دولت آمریکا

  • منافع غرب در راستای حمایت از گروهک منافقین است

  • علت حضور آمریکا در منطقه ، اسلام‌هراسی و ایران‌ستیزی در کنار منفعت‌طلبی است

  • گروهک منافقین و سلفی‌های تروریست مزدور آمریکا در منطقه هستند

  • دنیا به رفتارهای صدام در جنگ هشت ساله چراغ سبز نشان داد

  • گروهک منافقین با تکیه بر بی‌اطلاعی نسل جدید مدعی وقایع دهه 60 شده است

  • ایده آل سازمان بسیج، ریشه کن شدن فقر و بیکاری است