صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

صدرالحسینی گفت: امروز در کارنامه فعالیت‌های مجموعه فرقه رجوی موضوع مخالفت با امپریالیسم وجود ندارد! به عبارتی آنها این موضوع را از سابقه خود پاک کردند و حتی موضوع ترور جزء مغفولاتی که آنها به نسل بعدی خود منتقل نکردند.

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع (بررسی نقش آمریکا و حمایت آشکار از گروهک‌های تروریستی؛ از حمایت منافقین تا حمایت از داعش) با حضور دکتر سید رضا صدرالحسینی، تحلیلگر مسائل غرب و بین‌الملل روانه انتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

سیدرضا صدرالحسینی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو اظهار کرد: نکته مغفول مانده در حادثه تروریستی شهدای هفت تیر نام بردن از گروهک جنایتکار منافقین است که تصور می‌کنم در بررسی اقدامات دو جریانات منافقین و داعش، منافقین در واقع در حقیقت پدران فکری و عملکردی و الگوی داعش هستند. حال در ادامه خواهیم گفت که در نیم قرن اخیر کدام جریان‌های تروریستی بیشترین سبوعیت را انجام دادند و منافقین پس از پیروزی انقلاب اسلامی چه اقدامات خشنی را انجام دادند که امروز داعش بخشی از آنها را در حوزه و گستره جغرافیایی مورد ادعای خودش انجام می‌دهد.

وی افزود: اما چرا آمریکایی‌ها از منافقین و داعش حمایت می‌کنند، تصورم بر این است که در کنار ارتش، رسانه‌ها، سرویس‌های اطلاعاتی رسمی آمریکا که برای به هدف رساندن راهبردهای این کشور در حال فعالیت هستند، مجموعه‌ای به نام گروه‌های تروریستی در طول تقریبا 40 سال گذشته در منطقه غرب آسیا ایجاد شدند که بتوانند آمریکایی‌ها را به راحتی به هدف خودشان برسانند. اما در حقیقت موتور پیشران اقدامات آمریکایی‌ها در منطقه غرب آسیا، حمایت از گروه‌های تروریستی و ایجاد آنها بوده است.

تحلیلگر مسائل غرب آسیا ادامه داد: اگر به تاریخچه برخی از این گروه‌های تروریستی به خوبی دقت داشته باشیم، متوجه خواهیم شد که نطفه اولیه و نهال اصلی آنها را جریان‌های آمریکایی در بعضی از این کشورها ایجاد کردند و از ذهن نخواهیم برد که امام خمینی(ره) بخش قابل توجهی از گروه‌های چپ در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی را آمریکایی می‌دانستند و حتی حزب توده را. بنابراین تاریخچه تشکیل گروه‌های منافق و تکفیری نه تنها داعش که امروز با ادله مشخص می‌توانیم وابسته کامل به آمریکا بدانیم، بلکه منافقین نیز وابستگی کامل و دقیق و زیادی را با آمریکایی‌ها داشتند. برای همین آمریکایی‌ها در کنار یگان‌های رسمی خودشان برای رسیدن به اهداف خودشان در منطقه، پدیده‌ای به نام تروریسم را ایجاد کردند تا سریع‌تر به اهدافشان نائل شوند.

رضا صدرالحسینی گفت: منافقین بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی تبدیل به اهرم امپریالیسم شد، خیلی جالب است که بدانید که امروز در هیچ‌کدام از کارنامه فعالیت‌های مجموعه فرقه رجوی (پوست‌اندازی بعدی آنها که ما امروز آنها را به فرقه رجوی می‌شناسیم)، موضوع مخالفت با امپریالیسم وجود ندارد! به عبارتی آنها این موضوع را از سابقه خود پاک کردند و حتی موضوع ترور نیز جزء مغفولاتی که آنها به نسل بعدی خود منتقل نکردند. به نظر می‌رسد ترور برای منافقیان در آن زمان هنوز در قالب یک جریان ابتدایی تشکیل کار بود تا شناسایی شوند و جذب نیرو کنند. لذا درباره سابقه منافقین با پوست‌اندازی‌های مختلفی مواجه می‌شیوم که اگر بخواهیم تاریخ منافقین را از زمان تشکیل تا امروز بیان کنیم، تصور می‌کنم به وقت بسیار زیادی نیاز است.

وی افزود: منافقین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون هیچ گونه اقدام ضدامپریایستی به مفهوم نظام سلطه و آمریکا در پرونده خود ندارند و سعی کردند آنچه در گذشته بوده، پاک کنند. بنابراین آمریکایی‌ها به ویژه در 40 سال اخیر برای رسیدن به اهداف خودشان مجموعه‌ای به نام تروریسم را ایجاد کردند. ممکن است که برخی از جریان‌های تروریستی نطفه‌شان در گذشته شکل گرفته باشد اما با سوار شدن سرویس‌های اطلاعاتی بر سازمان‌هایی که از قبل وجود داشتند و اقدامات تروریستی را آموزش دیده بودند، در حقیقت شیوه‌های جدید در راستای راهبردهای آمریکا باعث شد که این سازمان‌ها را به کار بگیرند.

تحلیلگر مسائل غرب آسیا در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو بیان کرد: سازمان منافقین از جمله گروه‌هایی بودند که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کنار آمریکا قرار گرفتند و حتی در جنگ تحمیلی در کنار حزب بعث موضع خود را مشخص کردند، اگرچه قبل از آن به ترورهای کور و با برنامه دست زدند. بنابراین بر اساس عملکرد و برنامه‌های سازمان منافقین را می‌توانیم در حیطه عملیات‌ها و تحت هدایت و کنترل آمریکایی‌ها بدانیم.

مرتبط با این خبر