صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

عضو انجمن علوم راهبردی گفت: استحکام درونی قدرت، یعنی مسئولان مردم را بفهمند و بدانند مردم با انقلاب دشمنی ندارند و اگر می‌گویند چرا گرانی و بی‌ثباتی اقتصادی در کشور حاکم است، از جنس ضد انقلاب نیست.

برنامه "گفت‌و‌گوی سیاسی" با موضوع (بررسی راهبرد مقاومت به عنوان مهم‌ترین علل اقتدار، سربلندی و شکست‌ناپذیری ملت ایران در برابر تحریم‌های آمریکا) با حضور دکتر سید محمود محمدی، عضو انجمن علوم راهبردی دانشگاه دفاع ملی روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

سیدمحمود محمدی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو اظهار کرد: به نظرم جای شکرگزاری دارد که ترامپ در کاخ سفید حضور دارد و امیدوارم برای چهار سال آینده انتخاب شود. زیرا سیاست‌های آشکار ترامپ، چهره بدون نقاب آمریکاست و با تصمیماتی که گرفته، جبهه‌ای را در دنیا علیه آمریکا شکل داد، به شکلی که به عربستان، متحدش در خاورمیانه لقب گاوشیرده داد و به ملت‌های دیگر نیز القابی را عنوان کرد. اما اوباما و سایر روسای‌جمهور آمریکا حداقل حفظ ظاهر می‌کردند. سیاست‌های ترامپ به نفع ماست، زیرا ائتلافی در دنیا علیه آمریکا در حال شکل‌گیری است، به ویژه در اروپا تحت لوای دکترین مقاومت.

وی افزود: از طرفی باید در آینده نسبت به اتخاذ راهبرد مقاومت تهاجمی صحبت کنیم، راهبردی که در کنار تقویت اقتصاد کشور بسیار موثر است به طوری که مساله داعش در ابتدا برای ما تهدید بود اما در ادامه تبدیل به فرصت شد. سپاه قدس ما با عزت و اقتدار توانست داعش را در منطقه نابود کند و از گسترده‌تر شدن داعش جلوگیری کند. نکته دیگر اینکه، رسانه‌ها باید به گونه‌ای حرکت کنند که صدای مقاومت را منعکس کنند و به نفع منافع ملی حرکت کنند. زیرا من تعجب می‌کنم رسانه‌ای که ادعا می‌کند، خیرخواه منافع مردم است، چرا باید خلاف منافع ملی حرکت کند! منافع ملی که دیگر جناح و رویکرد سیاسی نمی‌شناسد، متعلق به تاریخ و ملت ماست. لذا رسانه‌ها باید صدای مقاومت را به دنیا برسانند و فرهنگ مقاومت را اشاعه بدهند.

عضو انجمن علوم راهبردی ادامه داد: نکته سوم، درباره گفتمان‌سازی است، گفتمان‌سازی باید در کنار جامعه دانشگاهی شکل بگیرد و رسانه‌ها باید آن پنج بعد معروف( فرهنگ، اقتصاد، فناوری، را که در سیاستگذاری است، چین نیز در گذشته مانند جمهوری‌اسلامی دچار تحریم شد و از این تحریم‌ها به عنوان فرصت نگاه کرد و امروز چین توانست از این فرصت استفاده کند. لذا در جمهوری‌اسلامی نیز مردم باید از تحریم به شکل فرصت استفاده کنند و نگاه به تولید داخلی و حمایت از آن داشته باشند، لذا گفتمان ملی وقتی شکل می‌گیرد که فرهنگ مقاومت باید در بطن مردم نهادینه شود.

سیدمحمود محمدی گفت: بعد سیاسی راهبرد مقاومت شامل دو سطح است؛ نخست سطح داخلی و دیگری سطح خارجی. در سطح داخلی ما باید به سمت استحکام داخلی قدرت برویم، استحکام درونی قدرت، یعنی مسئولان مردم را بفهمند، مردم با انقلاب دشمنی ندارند و انقلاب را ادامه می‌دهند و اگر می‌گویند چرا وضع اقتصاد این‌گونه است؟ چرا گرانی و بی‌ثباتی اقتصادی در کشور حاکم است؟ مطالبه از جنس انقلاب است و از جنس ضد انقلاب نیست، این مورد اشتباه نشود. لذا استحکام درونی قدرت با همفکری و همکلامی مردم و مسئولان مقدور است که در بحث انتخابات خودش را نشان می‌دهد. برای همین نباید مسئولان مردم را مایوس کنند.

وی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو بیان کرد: در سطح خارجی نیز باید سه سطح را در نظر داشته باشیم، نخست سطح منطقه یا غرب آسیا، دوم، تقابل با اتحادیه اروپا و سوم رابطه با آمریکاست، در هر سه سطح باید فرهنگ مقاومت را در نظر داشته باشیم و در صحبت‌ها و معاهدات‌مان موضعی نگیریم که حاکی از ضعف یا عقب‌نشینی باشد. در مساله پهباد آمریکایی در پی آن بودند که تهدید نظامی را ایجاد کنند و سایه جنگ را در کشور بیندازند و با فشار و تحریم اقتصادی تصور می‌کردند که مردم به حاکمیت فشار می‌آورند تا تسلیم شود. زیرا جنس تحلیل‌های آمریکا منطق موقعیت نیست و آمریکایی‌ها نمی‌دانند که در ایران چه می‌گذرد، زیرا مردم را نشناختند.

مرتبط با این خبر