صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

گفت و گوی سیاسی رادیو گفت و گو بیست و چهارم تیر سناریوی آمریکایی -انگلیسی اخلال در ناوگان نفتکش های ایران؛ توقیف نفتکش در جبل الطارق و راه های مهار را بررسی می کند.

به گزارش روابط عمومی رادیو گفت و گو، گفت و گوی سیاسی که با هدف بررسی رویدادهای سیاسی روز، بر اساس تازه‌ترین تحلیل‌ها و آراء مختلف است، مباحث کلان سیاسی در حوزه داخلی و خارجی را با دعوت از کارشناسان، اساتید علوم سیاسی و ارتباطات، پژوهشگران و پیشکسوتان عرصه سیاست و صاحب نظران طیف های مختلف سیاسی و اجرایی با هدف روشنگری، نقد منصفانه و ایجاد فضای همدلی مطرح می نماید.

فریدون نخستین ماهر تهیه‌کننده این برنامه گفت: بیست و چهارم تیر سناریوی آمریکایی -انگلیسی اخلال در ناوگان نفتکش های ایران؛ توقیف نفتکش در جبل الطارق و راه های مهاررا بررسی می کند.

دکترافشین زرگر(رییس سابق دانشکده حقوق دانشگاه آزاد البرز)، دکتررضاحجت(استاد دانشگاه و تحلیلگر مسائل سیاسی) و دکترخیر الله پروین(استاد حقوق بین الملل دانشگاه شهید بهشتی) از مهمانان این برنامه هستند.

بهانه توقیف نفتکش حامل نفت ایران در آبهای بین المللی از سوی دولت انگلیس چیست؟، بسیاری این اقدام را سناریوی آمریکایی - انگلیسی و اخلال در ناوگان نفتکش های ایران می دانند علت چیست؟ و راه های مهار این سناریو و مقابله با اقداماتی از این دست به نظر شما چیست؟ از سوالات و محورهایی است که در این برنامه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

گفتنی است گفت و گوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه ساعت17:30 روی موج اف ام ردیف 5/103 مگاهرتز تقدیم مخاطبان فرهیخته رادیو گفت و گو می‌شود.

علاقمندان برای ارتباط با این برنامه و دیگر برنامه های رادیو گفت و گو می توانند از طریق سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح نمایند.

مرتبط با این خبر

  • اقدام توقیف نفتکش ایرانی از سوی بریتانیا به ضرر خودش تمام شد

  • توقیف نفتکش و تهدیدی که به خواهش تبدیل شد!

  • اقدام تلافی جویانه حق مشروع ایران است

  • اروپا می داند ایران قاطعانه تصمیمات آتی را اجرایی می کند

  • اظهارنظر ظریف درباره توقیف نفتکش ایران، جناحی نبود

  • تامین امنیت تنگه هرمز؛ نقطه هدف سفر وزیر خارجه عمان به تهران

  • درصورت توقیف مجدد نفتکش، عرصه بر امریکا و انگلیس تنگتر خواهدشد

  • شواهد و قرائن از غیرقانونی بودن توقیف نفتکش ایرانی خبر می‌دهد