گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

رادیو گفت و گو بررسی می كند؛ چرا کشورهای جهان اصرار بر اصلاح ساختار سازمان ملل دارند؟

برنامه گفتگوی سیاسی، دوم مهر به بررسی ضرورت اصلاح سازمان ملل پس از پایان هژمونی غرب و راهکارهای اجرای آن می پردازد.

1398/07/02
|
12:45
|

به گزارش رادیو گفت و گو، برنامه گفتگوی سیاسی با هدف بررسی رویدادهای سیاسی روز، مباحث کلان سیاسی در حوزه داخلی و خارجی با حضور کارشناسان، اساتید علوم سیاسی، پژوهشگران و پیشکسوتان عرصه سیاست و صاحب نظران طیف های مختلف سیاسی و اجرایی با هدف روشنگری، نقد منصفانه از این شبکه رادیویی پخش می شود.

برنامه گفتگوی سیاسی، دوم مهر موضوع ضرورت اصلاح سازمان ملل پس از پایان هژمونی غرب و راهکارهای اجرای آن را با حضوسردار حمید رضااعتمادی(عضو هیئت علمی دانشکده بین الملل دانشگاه آزاد)، دکتریدالله عسگری(استاد روابط بین الملل دانشگاه) و دکتر فواد ایزدی(استاد روابط بین المل دانشگاه تهران) از مهمانان امروز این برنامه هستند.

گفتنی است که از زمانی که کشورهای پیروز در جنگ جهانی دوم تشکیل سازمانی موسوم به «سازمان ملل متحد» را بر پایه سه هدف عمده «حفظ صلح و امنیت بین المللی»، «توسعه روابط دوستانه میان ملت‌ها بر مبنای احترام به اصل تساوی حقوق و خودمختاری ملل» و «ایجاد شرایط همکاری در حل مسائل بین‌المللی» بنیان نهادند، نزدیک به 74 سال می‌گذرد.

با وجود این، سازمان ملل در این مدت نه تنها نتوانسته به وظایف خود در چارچوب اختیاراتش عمل کند، بلکه به محملی برای مشروعیت‌بخشی به تصمیم‌های ظالمانه و ناعادلانه قدرت‌های بزرگ تبدیل شده است.

حال این سوالات مطرح است که عملکرد این نهاد در طی این سالها چگونه بوده، چرا بسیاری از کشورهای جهان اصرار بر اصلاح ساختار سازمان ملل دارند و آینده این سازمان چگونه خواهد بود؟ در همین راستا کارشناسان و اساتید سیاسی به این سولات پاسخ می دهند.

گفتگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه ساعت17:30 روی موج اف ام ردیف 5/103 مگاهرتز به صورت زنده تقدیم مخاطبان فرهیخته رادیو گفت و گو می‌شود.

علاقمندان برای ارتباط با این برنامه و دیگر برنامه های رادیو گفت و گو می توانند از طریق سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح نمایند.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی