گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

رادیو گفت و گو بررسی می كند؛ اروپایی ها با چه هدفی خواهان بازگشت ایران به میز مذاکره هستند؟

برنامه گفتگوی سیاسی، ششم مهر به بررسی موضوع بیانیه برجامی اروپایی ها و پاسخ مناسب ایران می پردازد.

1398/07/06
|
12:50

به گزارش رادیو گفت و گو، برنامه گفتگوی سیاسی با هدف بررسی رویدادهای سیاسی روز، مباحث کلان سیاسی در حوزه داخلی و خارجی با حضور کارشناسان، اساتید علوم سیاسی، پژوهشگران و پیشکسوتان عرصه سیاست و صاحب نظران طیف های مختلف سیاسی و اجرایی با هدف روشنگری، نقد منصفانه از این شبکه رادیویی پخش می شود.

برنامه گفتگوی سیاسی، ششم مهر موضوع بیانیه برجامی اروپایی ها و پاسخ مناسب ایران را با حضور دکتر ابوالفضل ظهره وند(سفیر پیشین ایران در ایتالیا)، دکتر رضا حجت (تحلیلگر مسائل سیاسی) و دکتر ابوذر گوهری مقدم(تحلیگر مسائل سیاسی) بررسی می کند.

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و سخنگویان دولت‌های انگلیس،‌ فرانسه و آلمان با صدور یک بیانیه مشترک از ایران خواستند که به تعهدات هسته‌ای خود ذیل برجام بازگردد.

در بخش دیگری از بیانیه آمده است: «آنها همچنان از برجام حمایت می‌کنند و از ایران می‌خواهند که همه فعالیت‌هایی که نقض تعهدات این کشور ذیل برجام محسوب می‌شود را به عقب بازگرداند و از برداشتن گام‌های بعدی بپرهیزد. این کشورها همچنین از ایران می‌خواهند در خصوص مسائل مربوطه از جمله مسائل پادمانی همکاری بیشتری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی داشته باشد.»

حال این سوالات مطرح است که بیانیه اروپایی ها و تاکید بر بازگشت ایران به میز مذاکره با چه هدفی صورت گرفته است؟، آیا اروپایی ها در شرایطی هستند که این درخواست و حتی پیشنهاد را به ایران بدهند؟

گفتگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه ساعت17:30 روی موج اف ام ردیف 5/103 مگاهرتز به صورت زنده تقدیم مخاطبان فرهیخته رادیو گفت و گو می‌شود.

علاقمندان برای ارتباط با این برنامه و دیگر برنامه های رادیو گفت و گو می توانند از طریق سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح نمایند.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی