گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

رادیو گفت و گو بررسی می كند؛ تحلیل ابلاغ سیاست های کلی نظام قانون گذاری از سوی رهبر انقلاب

برنامه گفتگوی سیاسی، هشتم مهر به بررسی موضوع ابلاغ سیاست های کلی نظام قانون گذاری از سوی رهبر انقلاب می پردازد.

1398/07/08
|
11:59
|

به گزارش رادیو گفت و گو، برنامه گفتگوی سیاسی با هدف بررسی رویدادهای سیاسی روز، مباحث کلان سیاسی در حوزه داخلی و خارجی با حضور کارشناسان، اساتید علوم سیاسی، پژوهشگران و پیشکسوتان عرصه سیاست و صاحب نظران طیف های مختلف سیاسی و اجرایی با هدف روشنگری، نقد منصفانه از این شبکه رادیویی پخش می شود.

برنامه گفتگوی سیاسی، هشتم مهر موضوع ابلاغ سیاست های کلی نظام قانون گذاری از سوی رهبر انقلاب را با حضور دکتر مهدی رحمانی(استاد حقوق دانشگاه خوارزمی)، دکتر ابوالفضل درویش وند(عضو هیئت علمی دانشکده شورای نگهبان) و دکتر حسین قاضی زاده(استاد حقوق دانشگاه تهران) بررسی می کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل 110 قانون اساسی، سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری را ابلاغ و با توجه به اهمیت موضوع در حاشیه آن مرقوم کردند: «سیاستها به قوای سه‌گانه ابلاغ شود. سه قوه موظفند اقدامات را زمانبندی و پیشرفتها را گزارش نمایند».

این سیاستها در 17 بند ابلاغ شده که توجه به موازین شرع به عنوان اصلی‌ترین منشاء قانون‌گذاری، ارزیابی و پالایش قوانین و مقررات موجود کشور از حیث مغایرت با موازین شرعی و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، تعیین حدود اختیارات مجلس در اصلاح لوایح با رعایت اهداف لایحه مواردی از این ابلاغیه هستند.

گفتگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه ساعت17:30 روی موج اف ام ردیف 5/103 مگاهرتز به صورت زنده تقدیم مخاطبان فرهیخته رادیو گفت و گو می‌شود.

علاقمندان برای ارتباط با این برنامه و دیگر برنامه های رادیو گفت و گو می توانند از طریق سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح نمایند.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی