صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

کارشناس مسائل سیاسی، با بیان اینکه تحریم های آمریکا مردم ایران را هدف قرار داده، گفت: ما هر جا محکم در برابر سلطه گران ایستاده ایم و با زبان مقاومت و حماسه صحبت کردیم کسی نتوانسته به ما تعرضی کند.

مهدی محمدی ،در مصاحبه با برنامه «گفتگوی سیاسی» که با عنوان "راهبرد مقاومت و مقابله با تحریم های آمریکا "از آنتن رادیو گفت و گو پخش می شد با بیان اینکه یکی از راهکارهای آمریکا برای تسلیم کردن کشورهایی که مخالف با مواضع دولت واشنگتن هستند ، اعمال تحریم علیه آن کشور است است ، گفت : بارها در عرصه جهانی دیده‌ایم که آمریکا از این ابزار برای تحت فشار دادن ملت‌های مستقل که مخالف مواضع آمریکا هستند استفاده کرده است.

وی با بیان اینکه تحریم‌ها تا یک جایی می تواند تاثیر گذار باشد، افزود: کشورهایی که مورد تحریم قرار می گیرند ، می توانند با هوشیاری و با تکیه بر توانمندی های داخلی خود این تحریم‌ها را تبدیل به فرصت کنند و راهکارهای مقابله با تحریم ها را پیدا کنند .

این استاد دانشگاه تاکید کرد: تحریم های آمریکا ،مردم ایران را هدف قرار داده است و ملت ایران تاکنون به خوبی در برابر این تحریمها مقاومت و ایستادگی کرده است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود تاکید کرد : مشکل اصلی آمریکا با ایران مشکل اقتصادی نیست بلکه مشکل سیاسی است، آنها خود به صراحت می گویند که از لحاظ اعتقادی و ایدئولوژیک با ایران مشکل دارند، آنها نمی‌توانند در برابر مواضع سیاسی ایران مقاومت کنند.

محمدی افزود: بنابراین به راهکارهایی متوسل می‌شوند که بتوانند کشور را تسلیم کنند و به پای میز مذاکره بیاورند در همین چارچوب به نقطه ضعف ما مراجعه می کنند که در حال حاضر این نقطه ضعف موضوع اقتصاد است.

محمدی با اشاره به وابستگی اقتصاد ایران به درآمدهای نفتی گفت: این موضوع باعث شده که ما نتوانیم از سایر منابع موجود در کشور به خوبی استفاده کنیم که از جمله این موضوعات توجه به تولید و گسترش ورونق آن است.

این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه اگر بخواهیم به مقاومت مردم در برابر تحریم ها و فشارهای آمریکا نمره بدهیم باید به مردم نمره 20 بدهیم، افزود :هر جا دچار مشکل شده ایم جایی بوده که همت لازم برای حل مشکلات به خرج ندادیم ،جایی بوده که به مردم و جوانان اعتماد نکرده ایم .

محمدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اعتقاد بر اینکه هر کشوری که وارد مذاکره با آمریکا شده و اجازه داده آمریکا در آن نفوذ کند, دچار مشکلات شده که در این زمینه می توان به کشور های افغانستان و عراق اشاره کرد ، تصریح کرد : ما هر جا محکم ایستاده‌ایم و با زبان مقاومت صحبت کرده‌ایم کسی نتوانسته به ما تعرضی بکند ولی هر جا از خود ضعف نشان داده ایم طرف‌های مقابل سعی کرده که از ضعف ما استفاده کند .

مرتبط با این خبر

  • از این امام زاده معجزه ای ساخته نیست

  • در پایبندی به برجام حفظ وحدت زیر پرچم جمهوری اسلامی اهمیت دارد

  • اروپایی‌ها در برجام بدون آمریکا کاری از پیش نخواهند برد

  • منافع اروپا در گرو ماندن در برجام و مهار ایران است

  • خروج آمریکا از برجام ریسک اقتصادی کشور را افزایش می دهد

  • اهداف تهران از اجرای گام به گام کاهش تعهدات برجامی

  • کاسبی دیپلماتیک اروپا...

  • روسیه دوست واقعی ایران نیست!

  • مسیر اشتباه وزیر خارجه آلمان...

  • اروپا متضمن امنیت خلیج فارس نیست