گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

سردار جزایری: امروز طیف دشمنان نظام و انقلاب متکثر و متمرکز تصمیم می گیرد

مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، اظهار کرد: با طیفی از دشمنی ها در برابر انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران مواجه هستیم که به شکل یک شبکه پیچیده و کاملاً مدیریت شده به صورت متکثر عمل کرده و به صورت متمرکز تصمیم می گیرد.

1398/11/15
|
10:00

سردار مسعود جزایری، در مصاحبه با برنامه« گفتگوی سیاسی» که با موضوع« دشمن شناسی و چرایی دشمنی هایی که با انقلاب اسلامی در طول 41 سال گذشته صورت گرفته است» از آنتن رادیو گفت و گو پخش می شد، تصریح کرد: انقلاب اسلامی یک گفتمان جدیدی را مبتنی بر مردم سالاری دین مدار بر اساس آموزه های اسلامی ایجاد کرد و به اعتراف اندیشمندان و نظریه پردازان مغرب زمین ،انقلاب اسلامی یک پدیده نویی است که مبتنی بر حکومت الله است در عصری که شاهد حاکمیت لیبرال دموکراسی غرب هستیم.

وی در همین راستا ادامه داد : نظریه پردازان غربی معتقد هستند ، انقلاب اسلامی ماهیت تمدنی غرب را که بر اساس لیبرال دموکراسی ایجاد شده است به چالش کشیده است، لذا بایستی این انقلاب نابود شود و اجازه رشد و نمو پیدا نکند.

جزایری با اعتقاد بر اینکه علت دشمنی های دشمنان با انقلاب مسئله مورد اشاره است ،گفت: ما باید در برابر استراتژی کلان غرب جهت دشمنی با انقلاب اسلامی راهبرد و تاکتیک های ویژه خود را داشته باشیم.

جزایری با بیان اینکه انقلاب اسلامی گفتمان جدیدی را مطرح می‌کند که مبتنی بر اسلام اصیل و انقلابی است ،خاطر نشان کرد : این گفتمان دارای شاخص هایی است که دشمنان تلاش می‌کنند این شاخصه‌ها را مورد تهدید قرار دهند و‌یکی از مهم ترین شاخصه های این گفتمان توحید ، خداپرستی و خدا محور بودن در زندگی فردی ، اجتماعی سیاسی و خانوادگی است در حالی که در گفتمان لیبرال دموکراسی که بر جهان غرب حاکم است، خدا محوری وجود ندارد ، بنابراین آنها می‌خواهند این شاخص‌ها کنار گذاشته شود تا این پدیده نتواند گسترده و تمدن ساز شود .

مشاوره رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمنان و در راس آنها آمریکا و صهیونیسم بین الملل از طرق مختلف و در سطوح گوناگون تلاش می‌کنند انقلاب اسلامی و نظام برخاسته از آن یعنی جمهوری اسلامی را در عرصه های مختلف علمی، نظامی، سیاسی ، فرهنگی و در سطوح مختلف جامعه تحت تاثیر قرار دهند، خاطرنشان کرد : ما با طیفی از دشمنی ها در برابر انقلاب اسلامی و نظام مواجه هستیم که به شکل یک شبکه پیچیده و کاملا مدیریت شده و متکثر عمل می کند و به صورت متمرکز تصمیم گیری می کند.

جزایری با بیان اینکه دشمنان سعی می کنند از طریق عملیات روانی ،جنگ روانی و جنگ نرم اهداف خود را علیه انقلاب اسلامی به پیش ببرند، تصریح کرد: در همین چارچوب یکی از مولفه هایی که بر روی آن تاکید می کنند این است که« شما نمی توانید » در حالی که دنیای غرب می‌تواند. آنها بر این موضوع تاکید دارند که کشورهای در حال توسعه ‌ نمی توانند گام‌های اساسی برای پیشرفت خود بردارند و باید هموار متکی به غرب باشد در واقع آن ها تلاش می کنند به ملت هایی چون ملت ایران القای «نتوانستن» کنند.

جزایری در ادامه اظهار کرد: خوشبختانه انقلاب اسلامی در طول 41 سال گذشته در برابری این هجمه و فشارها مقاومت کرده و به اعتراف دوست و دشمن نه تنها در برابر این فشارها پا پس نکشیده است بلکه مرتب گام‌هایی را با صلابت روبه جلو برداشته است.

جزایری افزود: ملت ایران در طول این 41 سال گذشته نه تنها تحت تاثیر القاء نتوانستن از سوی طرف مقابل قرار نگرفته ، بلکه روحیه خودباوری و تکیه بر توانمندی های داخلی را در درون خود رشد داده است و در جهت تحکیم ساخت درونی قدرت در ابعاد مختلف حرکت کرده است، چنان که می بینیم زیرساخت‌های اقتصادی، فنی ،علمی ،سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و... کشور در عرصه های مختلف رو به رشد و استحکام است.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی