صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

یک کارشناس مسائل رسانه، تصریح کرد : تحریم ها مردم ایران را هدف قرار داده است و هدف دشمن از این موضوع این است که مردم بر اثر فشار ها به تدریج از نظام سیاسی حاکم در کشور «طلاق عاطفی» بگیرند.

بهزاد نیلوفری، در مصاحبه با برنامه «گفتگوی سیاسی» که از آنتن رادیو گفت و گو پخش می شد ، با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن در روز سه شنبه علی‌رغم سرمای شدید هوا خاطر نشان کرد: این حضور باشکوه یعنی «وحدت » و این مقوله ای است که باید آن را در کشور حفظ کنیم .

وی با اعتقاد بر اینکه بعد از ترور سردار قاسم سلیمانی توسط آمریکایی‌ها ،میزان وحدت در در بین اقشار مختلف جامعه افزایش پیدا کرده است و حضور پررنگ مردم در راهپیمایی روز 22 بهمن یکی دیگر از تبلورهای این موضوع بوده است ،خاطرنشان کرد: حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن مهر تایید دیگری بر اندیشه های متعالی امام خمینی «ره» و اهداف بلند انقلاب اسلامی است .

وی ابراز امیدواری کرد که این وحدت و یکدلی در عرصه های مختلف از جمله انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی نیز از سوی مردم به نمایش گذاشته شود. این کارشناس مسائل رسانه با اشاره به نحوه انعکاس حضور مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن در رسانه های بیگانه و استفاده آنها از انواع تکنیک های خبری در این زمینه تصریح کرد: قطعاً رسانه‌های داخل کشور و جریان مقاومت که تلاش دارند تا واقعیت جامعه و منطقه را به مردم منعکس کنند باید به علوم نوین در این زمینه مجهز باشند و از آشنایی کامل برخوردار باشند .

وی با تاکید بر اینکه صداقت در اطلاع رسانی و بیان واقعیت ها باعث می شود که مردم اعتماد بیشتری به رسانه‌ها داشته باشند ،افزود : وقتی رسانه های داخلی در این مسیر حرکت کنند و به جریان دقیق اطلاع رسانی که همراه با صداقت و بیان واقعیت ها است، توجه داشته باشند، مردم کمتر به سمت رسانه‌های بیگانه سوق پیدا می کنند.

نیلوفری در بخش دیگری از صحبت‌های خود در برنامه گفتگوی سیاسی که در روز سه شنبه از آنتن رادیو گفتگو پخش می شد با اشاره به تحریم های آمریکا و همپیمانانش علیه ایران گفت: کسانی که اقدام به اعمال این تحریم ها کرده اند در واقع تلاش کرده اند که یک دیوار دور ملت ایران و دنیا بکشند ولی در این زمینه موفق نشده اند.

وی با تاکید بر اینکه هدف اصلی از این تحریم‌ها «مردم » هستند، در بیان دلیل این موضوع گفت : چرا که مردم بیشتر متوجه آثار این تحریم‌ها می‌شوند و در واقع دشمنان می خواهند در اثر فشار تحریم ها ، مردم ناامید و بی تفاوت شوند به نحوی که از نظام سیاسی طلاق عاطفی بگیرند که این خود تبعات بدی را از جمله خروج سرمایه از کشور، افزایش میل به مهاجرت در بین مردم به خصوص نخبگان و ناامیدی از آینده را به همراه دارد .

نیلوفری تاکید کرد: هدف تمام این تحریم‌ها این است که ذهن ملت ایران را در مرحله اول دچار فروپاشی ذهنی و در مرحله بعد فروپاشی عینی کنند. وی تصریح کرد: در واقع آنها می خواهند صبر مردم را به انتها برسانند و انسجام موجود در کشور را بشکنند.

مرتبط با این خبر

  • کشاورزی دانش بنیان؛ نجات بخش امنیت غذایی در کشور

  • علمی شدن کشاورزی نتیجه حضور شرکت های دانش بنیان است

  • آزادی بیان بعد از انقلاب اسلامی پیشرفت چشم گیری داشته

  • راه اندازی پالایشگاه شیر برای اولین بار در فجر امسال

  • برندسازی پوشاک با کیفیت از جشنواره فجر کلید می خورد

  • جمهوری اسلامی ایران بدون ملت ایران اداره نمی شود

  • فساد در اقتصاد ایران سازمان یافته و سیستماتیک نیست

  • پایتخت گردشگری آسیا رونق دوچندان خواهد گرفت

  • مردم باید اثرات پیشرفت علمی را در سفره معیشت خود احساس کنند

  • امروز طیف دشمنان نظام و انقلاب متکثر و متمرکز تصمیم می گیرد