صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

دبیر تحریریه هفته نامه مثلث، با اشاره به وصیت نامه سپهبد شهید قاسم سلیمانی گفت: این وصیت نامه نشان داد که شهیدسلیمانی نماد یک انسان کامل بوده اند.

مصطفی صادقی، در مصاحبه با برنامه «گفتگوی سیاسی» رادیو گفت و گو ، با بیان اینکه وصیت نامه سپهبد شهید قاسم سلیمانی ، تبلور شخصیت ایشان است ، اظهار کرد : وصیت نامه ایشان بار دیگر نشان داد شهید سلیمانی به معنای واقعی نماد یک انسان کامل بوده اند ، انسانی که برای خود دارای منشور زیست سیاسی ،اجتماعی و اخلاقی و حتی قومی بوده است.

وی با بیان اینکه وصیت‌نامه این شهید به دور از هرگونه شعارزدگی، سراسر عشق و ایمان به جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه است، تصریح کرد : ایشان در بخشی از وصیت نامه خود خطاب به فعالان سیاسی می گویند« فرقی ندارد که اصلاح طلب و یا اصولگرا هستید با یکدیگر رقابت کنید ولی حواستان باشد که در این رقابت انقلاب و دین تضعیف نشوند».

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی دارای شخصیتی فرا جناحی بودند و هیچ گاه سنگ هیچ جناحی را به سینه نزدند و همواره به منافع ملی و مردم توجه داشتند ، ادامه داد : ایشان یک لباس سبز رنگ دارند که نشان می دهد پاسدار انقلاب اسلامی بوده اند .شهید سلیمانی قبل از هر ماموریت دیگری خود را پاسدار انقلاب اسلامی می‌دانستند.

صادقی در ادامه با بیان اینکه شهید سلیمانی در وصیت نامه خود تاکید می‌کنند که جمهوری اسلامی قرارگاه حسین‌بن‌علی«ع» افزود: در همین راستا به مخاطبان خود تاکید می کنند که مواظب باشید این قرارگاه از بین نرود چراکه اگر این قرارگاه از بین برود دیگر نجف، کربلا و مکه و مدینه ای باقی نمی ماند.

این روزنامه نگار با بیان اینکه شهید سلیمانی در وصیت نامه خود خطاب به همه تاکید می کنند که مواظب باشید دین و انقلاب تضعیف نشوند ، اظهار کرد : شاخصه‌های مکتب شهید سلیمانی در وصیتنامه این شهید تبلور یافته است.

دبیر تحریریه هفته نامه مثبت خاطرنشان کرد: شهید قاسم سلیمانی دارای ادبیات و نگاه خاص خود بودند و در مکتب ایشان همه ایرانی‌ها حق حضور در ایران و مشارکت در امور را دارند، شهید سلیمانی برای همه ایرانی ها ارزش و احترام زیادی قائل بودند.

صادقی در مورد ادامه واکنش ها به ترور سپهبد شهید قاسم سلیمانی از سوی آمریکایی‌ها در برخی از کشورهای منطقه نیز گفت: اکنون شاهد نبرد دو راهبرد مقاومت و سازش هستیم و آنچه که اکنون در منطقه شاهد آن هستیم بیانگر تاثیر راهبرد مقاومت در برابر راهبرد سازش است.

این روزنامه نگار با بیان این که نماد راهبرد سازش در منطقه عربستان سعودی است و آمریکا و رژیم صهیونیستی پیشبرد این راهبرد را در خاورمیانه به صورت جدی پیگیری می کنند ، افزود : اکنون کفه ی راهبرد مقاومت در منطقه سنگین‌تر از راهبرد سازش است.

وی با بیان اینکه نماد راهبرد مقاومت در منطقه ، حاج قاسم سلیمانی است که در قالب گروه‌هایی همچون حشد الشعبی ، زینبیون، فاطمیون ،انصارالله یمن و حزب الله لبنان تبلور یافته است، تاکید کرد : در حال حاضر راهبرد مقاومت تقویت شده و راهبرد سازش بیش از گذشته تضعیف شده است و در همین راستا است که اکنون بسیاری از سیاستمداران آمریکایی از دو حزب جمهوری خواه و دموکرات معتقد هستند که راهبرد ترامپ در برابر ایران و جریان مقاومت اشتباه بوده است.

مرتبط با این خبر

  • پیامدهای ترور شهید سلیمانی متوجه کاخ سفید خواهدبود

  • شهید حاج قاسم سلیمانی مبارزه علیه استکبار را جهانی کرد

  • حاج قاسم سلیمانی موثرترین عنصر در نابودی اهداف امریکا بود

  • خون شهید سلیمانی آغازی بر پایان امریکا در منطقه است

  • ترور قاسم سلیمانی رویایی مستقیم آمریکا با جمهوری اسلامی ایران است

  • به واسطه این شرایط که به وجود آمده آمریکا هزینه بالایی را پرداخت خواهد کرد

  • سرزمین های اشغالی به حالت آماده باش درآمد

  • ولایت مداری، حاج قاسم را محبوب دلها کرد

  • ترور سردار سلیمانی نشانه انفعال و ضعف آمریکا بود

  • جنایت آمریکا عامل تنش های جدید در منطقه و جهان خواهد بود