گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

یك منتخب مجلس یازدهم مطرح كرد تصمیم انقلابی مجلس در مورد نظارت دقیق‌تر بر حسن اجرای قوانین از سوی دستگاه‌های اجرایی

یک منتخب مجلس یازدهم تاکید کرد: آن چه که امروز خواست مردم از مجلس است، نظارت جدی‌تر نمایندگان بر حسن اجرای قوانین از سوی دستگاه‌های اجرایی است.

1399/03/08
|
10:18

بیژن نوباوه، در مصاحبه تلفنی با برنامه «گفتگوی سیاسی» که با موضوع «مجلس در تراز انقلاب اسلامی» از آنتن رادیو گفت‌وگو به صورت زنده پخش می‌شد، تصریح کرد: محقق کردن خواسته‌های مردم مسئولیتی است که بر عهده همه نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

وی با بیان اینکه بیش از 40 سال تجربه فعالیت مجلس شورای اسلامی در پیش روی ما است و در حال حاضر آسیب‌ها و مشکلات را می‌شناسیم و با روش‌های حل آنها نیز آشنا هستیم، خاطرنشان کرد: دو سوم نمایندگان کنونی مجلس یازدهم جدید هستند ولی آنها نیز علی‌رغم اینکه ممکن است تجربه‌شان در امور قانون گذاری کم باشد ولی مشکلات را می‌شناسند و بنابراین همه باید در راستای رفع مشکلات حرکت کنیم.

این نماینده منتخب مجلس یازدهم همچنین با اشاره به اهمیت ایجاد اصلاحاتی در قوانین داخلی مجلس در راستای ایجاد شفافیت بیشتر افزود: شفافیت آرا کمک می‌کند که نمایندگان حرف واقعی خود را بزنند و در مجلس نباید مخفی‌کاری وجود داشته باشد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه در کشور قانون کم نداریم ولی آنچه که نیاز داریم اجرای دقیق قوانین است و خواست مردم از مجلس شورای اسلامی نظارت بر اجرای قوانین است، گفت: در واقع این موضوع امروز حلقه‌ی گمشده در فعالیت‌های مجلس است.

نوباوه با برشمردن برخی از مشکلات کنونی در کشور تصریح کرد: در مورد بسیاری از مشکلات، راهکار حل آن‌ها در کشور قانون وجود دارد و مجلس یازدهم در یک تصمیم انقلابی، باید عزم خود را بر نظارت جدی تر اجرای دقیق قوانین قرار دهد.

وی در پایان صحبت‌های خود گفت: بعد از اینکه کمیسیون‌های تخصصی مجلس شکل گرفت و مشکلات به صورت کارشناسی احصا شود، به صورت دقیق‌تر می‌توان مسائل را اولویت‌بندی و در راستای حل آنها اقدام کرد.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی