گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

یك نماینده پیشین مجلس : نمایندگان از نظرات کارشناسی مرکز پژوهش های مجلس، استفاده کنند

یک نماینده مجلس دهم، گفت: توجه به تولید ملی ، ایجاد اشتغال برای جوانان و حمایت از بخش های اقتصادی و تولیدی باید از مهمترین اولویت‌های مجلس یازدهم باشد.

1399/03/08
|
11:51

اسدالله عباسی، در مصاحبه تلفنی با برنامه «گفتگوی سیاسی» که با موضوع «مجلس در تراز انقلاب اسلامی » به صورت زنده از آنتن رادیو گفت و گو پخش می شد، اظهار کرد : مجلس در تعامل و همکاری با سایر قوا می بایست زمینه را برای رشد و بالندگی کشور در حوزه های اقتصادی،سیاسی ،اجتماعی و ... فراهم کند.

وی همچنین به اهمیت توجه جدی تر مجلس شورای اسلامی به موضوع دیپلماسی از جمله دیپلماسی اقتصادی اشاره کرد و افزود:مجلس باید اقدام به ریل گذاری صحیح برای دولت کند و با پشتکار بیشتری در حوزه تنقیح قوانین که یک امر ضروری است ، ورود پیدا کند.

این نماینده پیشین مجلس با اشاره به اهمیت استفاده نمایندگان از نظرات کارشناسی مرکز پژوهش‌های مجلس در تهیه طرح‌ها و تصویب لوایح ارائه شده از سوی دولت گفت : در صورتی که مجلس در ریل درستی حرکت کند می‌تواند موانع و تهدیدها موجود را به فرصت تبدیل کند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با انتقاد از عدم اجرای کامل قوانین مصوب مجلس از سوی دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد: مجلس به عنوان یک اهرم نظارتی بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی، باید به صورت دقیق تر و جدی تر در این زمینه ورود کند تا بعد نظارتی مجلس قوی‌تر از گذشته شود و این یکی از مطالبات جدی مردم از نمایندگان مجلس است.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی