گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

یک استاد دانشگاه: دشمنان به دنبال ایجاد روحیه بی تفاوتی و خودتحقیری در بین جوانان هستند

یک استاد دانشگاه، تاکید کرد:دشمنان به دنبال این هستند که جوانان را بی انگیزه و نسبت به مسائل جامعه و کشور بی‌تفاوت کنند.

1399/03/11
|
21:15

محمد خواجه پور، در مصاحبه با برنامه «گفتگوی سیاسی» که با موضوع «ویژگی‌های جوانان تراز انقلاب اسلامی از نگاه امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب » از آنتن رادیو گفت و گو پخش می شد، با اشاره به نقش جوانان در پیروزی انقلاب اسلامی و تاکید امام بر اخلاص ،تدین و مطالبه‌گری آنها گفت : امام «ره» بر روی اخلاق جوانان تاکید ویژه‌ای داشتند، ایشان در اظهارات خود بارها تاکید کرده اند که جوانان نباید نسبت به مسائل جامعه و آینده کشور بی تفاوت باشند و دشمنان تلاش می‌کنند با ایجاد بی انگیزگی در بین جوانان کاری کنند که آنها خود را جدا از انقلاب و مسئولان بدانند.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان این که ارتش سایبری دشمن با انتشار اخبار منفی و تخریب دستاوردهای جمهوری اسلامی سعی می کند که جوانان را دچار خودتحقیری کند و در نتیجه آنها را نسبت به انقلاب اسلامی بی تفاوت کند ، افزود: مسئولان باید در ارتباط با این موضوع تدبیری بیندیشند و اجازه ندهند که دشمنان در پیشبرد این امر موفق شوند.

این استاد دانشگاه همچنین به نگاه مقام معظم رهبری در ارتباط با جوانان و تاکید ایشان بر نقش جوانان در پیشبرد انقلاب اسلامی اشاره و تصریح کرد : در همین چارچوب می بینیم که ایشان در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مسئولیت های زیادی را متوجه جوانان در راستای ایجاد حکومت اسلامی و تمدن اسلامی دانسته اند .

وی همچنین در این مصاحبه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر آتش به اختیار بودن جوانان اشاره کرد و افزود : هر موقع در کشور به جوانان میدان داده شده است آن‌ها توانسته‌اند باری را از دوش جامعه بردارند .

این کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه آتش به اختیار بودن به معنای تندروی نیست بلکه منظور این است که جوانان برای حل مشکلات کشور و اصلاح عمومی منتظر‌ دستور حاکمیت و حکومت نباشند و بر اساس روحیه مطالبه گری و آرمانگرایی شأن در راستای حل مشکلات و کمک به مردم اقدام کنند، افزود : در برخی از حوزه‌ها از جمله حوزه های علمی شاهد حضور جدی جوانان در عرصه هستیم ولی در برخی از عرصه ها در این زمینه ضعف داریم و باید این شرایط ایجاد شود که جوانان در عرصه‌های مختلف حضور حداکثری داشته باشند .

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی