گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

چشم امید مردم و رهبری به مجلس انقلابی

دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی معتقد است باآغاز بکار مجلس انقلابی وحضور جوانان تحصیل کرده ونخبگان -که امید حضرت آقا ومردم هستند- تحولی عمیق درجامعه ایجاد شود.

1399/03/12
|
08:15

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ حبیب اله بوبور با بیان اینکه تمدن اسلامی موجب سرافرازی نظام اسلامی است، اظهار کرد: عده ای در کشور اعتقادی به اسلام ندارند و لذا به تمدن اسلامی نیز وقعی نمی نهند و به تمدن های فردی غره می شوند.
این افراد عموما در نقاط دیگر به جز محافل اسلامی تحصیل علم کرده و خود به خود فرهنگ غربی بر این افراد تاثیر گذاشته است و وقتی روش و حرکت این ها خلاف تاکیدات اسلام و رهبران دینی باشد، جامعه نیز جهت و حرکتی مورد انتظار تمدن نوین اسلامی نخواهد داشت.

*لیبرالهای غرب زده بلایی برسر تمدن اسلامی
به گفته حبیب اله بوربور ارگان ها و نهادهایی تحت فرمان ولی امر مسلمین حرکت های افتخار آفرین داشته ولی لیبرال های تحصیل کرده ی غرب که عموما صنعت کشو را در دست داشتند، موجب نارضایتی مردم شده اند. بنابراین تمدن اسلامی تنها یک فرضیه و کلام نیست و مجموعه معتقد به نظام، باید این نتیجه را حاصل نمایند.
وی ضمن برقراری ارتباط زنده تلفنی با برنامه "گفتگوی سیاسی" ابراز امیدواری کرد با آغاز به کار مجلس [انقلابی] و حضور جوانان تحصیل کرده و نخبگان کشور، -که مورد امید حضرت آقا و مردم هستند- تحولی عمیق در جامعه ایجاد شود.

*میراث حکومت اسلامی باید پابرجا باشد
بوربور به آفات و آسیب های ناظر بر تمدن سازی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: حضرت امام(ره) همواره تاکید داشتند شما باید به حرکت های مورد نیاز جامعه توجه کنید و در این راستا، حضرت آقا بر ضرورت ساخت و ساز عمرانی در نظام بیش از 50 بار تذکر داده اند. در همین رابطه 7 جلد کتاب با موضوع معماری ایرانی-اسلامی در دانشگاه تهران چاپ شد چراکه حضرت آقا تاکید دارند از دوران حکومت اسلامی، بایستی آثاری ماندگار باقی بماند.
این آثار باید حاوی زیبایی، کارایی و مانایی باشد و بنابراین هر ساخت و سازی باید بر مبنای اصول معماری اسلامی و سنتی بوده تا به مانایی، کارایی و زیایی ختم شود.
بوربور ابراز امیدواری کرد جوانان ضمن توجه به فرامین رهبری و حضرت امام(ره) نسبت به تمدن اسلامی تفکر کرده و نسبت به سازه های اسلامی کاملا توجه داشته باشند.

همچنین علیرضا کلانتر، عضو انجمن جامعه شناسی سیاسی ایران انقلاب اسلامی را پیامی برای تمام مستضعفان جهان دانست و افزد: حضرت امام(ره) نباید در انقلاب اسلامی یا ایران مصادره شوند؛ بلکه تمام افکار باید در انتظار تحقق آرمان های ایشان بوده که امروز در گوشه گوشه جهان نشانه هایی را ظهور و بروز می دهد.
انقلاب 57 در گام نخست، جریان حاکم بر ایران و غرب گرا را در چارچوب مرزهای ملی جمع کرده و منجر به خروج این روند از کشور شد؛ اما از آن تاریخ تا امروز شاهد بیداری اسلامی در جوامع متعدد و خاصه در منطقه هستیم که نشان از محصور نبودن پیام انقلاب اسلامی دارد.

*مقاومت؛ حاصل انقلاب اسلامی
کلانتر تاکید کرد جریان مقاومت منطقه درپی بیداری اسلامی، در حال نظم گیری روز افزون و تقویت بیش از پیش است تا جایی که نحوه مواجهه با این مقاومت، یکی از مشکلات دنیای استکبار است.
اهداف انقلاب در چارچوب گفتمان های موجود تحقق نمی یافت؛ لذا تمدن نوین اسلامی در راستای تمدن سازی انقلابی با نگاهی متفاوت باید بررسی گردد. اگر انقلاب اسلامی تحولی واحد و در چارجوبی خاص بود، رهبری آن نیز متفاوت و متمایز است و در نهایت آرمان این انقلاب نیز واحد و بی همتاست.
کلانتر یادآور شد: رهبری از سال 91 تمدن سازی نوین اسلامی را مورد اشاره قرار دادند که در انتهای حرکت انقلاب اسلامی تحقق خواهد یافت؛ لذا این مسیر باید از دیدگاه رهبری امام(ره) و آقا تبیین شود.

* انقلاب اسلامی نقطه تولد تمدن نوین اسلامی است
عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی در بخشی دیگر از این گفتگوی رادیویی در خصوص الزامات فقه اسلامی در اندیشه حضرت امام(ره) و رهبری اظهار کرد: انقلاب اسلامی نقطه تولد ظهور تمدن اسلامی بود و بدون این انقلاب امکان تحول اساسی در ایران و جهان وجود نداشت. امام(ره) در این مسیر مبارزات بسیاری کردند و در نهایت بدین نتیجه رسیدند که این حرکت با انقلاب اسلامی میسر است.
انقلاب اسلامی نقطه تولد تمدن نوین اسلامی از منظر امام(ره) و رهبری است و حضرت آقا به انقلاب اسلامی بعنوان طلیعه ظهور این تمدن توجه دارند.
انتهای پیام/

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی