گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

یك استاد حوزه و دانشگاه: امام خمینی (ره) یک فرد نبودند، بلکه یک مکتب هستند

یک استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: امام خمینی (ره) یک فرد نبودند، بلکه ایشان یک مکتب هستند و این مکتب زنده است و محدود به زمان و مکان خاصی نیست.

1399/03/13
|
11:53

حجت الاسلام سعید قربانی، در مصاحبه با برنامه «گفتگوی سیاسی» رادیو گفت و گو، با بیان اینکه اصول امام خمینی(ره) مبتنی بر اسلام ناب محمدی است، افزود: اسلامی که امام خمینی(ره) از آن صحبت می‌کردند و آن را احیا نمودند اسلام بی نقص است و دشمنان تلاش دارند به روش‌های مختلف این اصول را تضعیف کنند و یا آنها را از بین ببرند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری سخت و محکم پای اصول امام ایستاده‌اند واز آنها دفاع می‌کنند در مورد برخی از تحلیل‌ها مبنی بر داشتن نگاه تاریخی به امام، تصریح کرد: این نگاه تحریف امام و جفا به ایشان است، امام یک فرد نبودند، امام یک مکتب هستندکه این مکتب زنده است، همان طور که اسلام یک دین زنده است و برای سعادت بشر آمده است و می‌خواهد انسان‌ها را به سرمنزل مقصود برساند.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه امام خمینی(ره) اصل استکبارستیزی را از اصول اسلام ناب استخراج کردند، خاطرنشان کرد: برخی به اشتباه می‌گویند که استکبار ستیزی مربوط به سال‌های ابتدایی انقلاب اسلامی است، در حالیکه اصول انقلاب اسلامی و مکتب امام محدود به زمان و مکان خاصی نیست و تعدادی از افراد که احتمالاً خودباخته نیز هستند تلاش می‌کنند که به خاطر مسائل مادی و دنیوی واقعیت مکتب امام را زیر سوال برده و تحریف کنند.

حجت الاسلام قربانی با بیان اینکه امام حاضر نبودند که با استکبار سر یک میز قرار بگیرند چه برسد به قول یک کافر اعتماد کنند، گفت: ایشان حتی حاضر نبودند اخم‌شان را برروی استکبار باز کنند چه برسد که بخواهند جواب سلام آنها را بدهند.

وی با بیان اینکه عده‌ای برای اینکه کار خود را جهت سازش با استکبار توجیه کنند به دروغ می‌گویند امام معصوم اهل مذاکره بودند و اندیشه امام معصوم را تحریف می‌کنند، چه برسد به تحریف اندیشه امام خمینی(ره)، در بخش پایانی صحبت‌های خود تاکید کرد: باید نگاه امام و اندیشه‌های ایشان را برای جوانان تبیین کنیم و اگر این اندیشه‌ها به خوبی برای آنها نهادینه شود، غیر ممکن است که تحریف کنندگان و دروغگویان بتوانند اهداف خود را به پیش ببرند.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی