گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

یك استاد دانشگاه و حوزه : برخی از افراد بر اساس منافع و دریافت های غلط شان، اندیشه امام را تحریف می‌کنند

یک استاد حوزه و دانشگاه، با تاکید بر اینکه شخصیت امام خمینی«ره» جهانی است،اظهار کرد:ایشان دارای شخصیت جامع الاطرافی بودند و به مسائل و موضوعات از جنبه‌های مختلف توجه می‌کردند.

1399/03/13
|
19:20

حجت الاسلام محمد برزگر، در مصاحبه با برنامه «گفتگوی سیاسی» رادیو گفت وگو، با تاکید بر اینکه شخصیت امام خمینی(ره) ، شخصیت جهانی است و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند این انقلاب بی نام «امام خمینی» در هیچ کجای جهان شناخته شده نیست، گفت :امام از همان آغاز نهضت خود در جریان بسیاری از امور بودند و به مسائل از جنبه های مختلفی نگاه می‌کردند و دارای شخصیت جامع الاطرافی بودند.

این استاد حوزه و دانشگاه به مقبولیت و جایگاه امام در نزد افکار عمومی اشاره کرد و در بخشی دیگر از صحبت‌های خود با رد برخی از اظهارات مبنی بر اینکه امام خمینی(ره) از مردم برای پیشبرد اهداف خود استفاده ابزاری کرده‌اند ،تاکید کرد : اینگونه تحلیل ها و اظهار نظرها احجاف در حق امام است امام خود را جزئی از مردم می دانستند و همواره خود را خدمتگزار مردم عنوان می‌کردند.

وی با بیان اینکه از دیدگاه امام خمینی(ره) ، تحقق مردم‌سالاری دینی واقعی ،بدون حضور مردم امکان پذیر نیست، گفت: شخصیت امام خیلی بالاتر از آن است که عده‌ای بخواهند ایشان را به نفع خودشان مصادره کنند.

این استاد دانشگاه و حوزه در ادامه صحبت های خود با بیان اینکه امام را نباید فقط به منزل شان در جماران محدود کرد ،بلکه ایشان از کوچکترین مسائل کشور آگاه بودند و برای حل مشکلات و مسائل، دستور ها و راهنمایی های خوب و موثری ارائه می کردند ، افزود : امام به دنبال رهایی انسان ها از یوغ هرگونه ظلم و ستمگری بودند.

برزگر با بیان اینکه تعدادی از شاگردان واقعی امام در طول این سال ها در مسیر افکار و اندیشه های ایشان پا به پا حرکت کرده اند، بدون اینکه به‌ چپ و راست بزنند ، اظهار کرد : مقام معظم رهبری همواره در راستای تحقق اندیشه ها و افکار امام حرکت کرده اند و همواره در اجرا و پیشبرد امور بر تحقق منویات امام تاکید دارند .


این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: در بین اصحاب و یاران امام کسانی بودند که ضد انقلاب شدند و از اصول انقلاب منحرف شدند و عده ای دیگر شان نیز صحبت از مذاکره و گفتگو با آمریکا و استکبارگران می‌کنند و مکتب و اندیشه امام در این زمینه را فراموش کرده اند.

وی با بیان اینکه عده‌ای از افراد که خود را پیرو اندیشه‌های امام می دانند، تصور بر آن دارند که با رابطه با آمریکا می توان مشکلات کشور را حل کرد در حالی که این اندیشه خلاف مکتب فکری و اندیشه ای امام است، گفت: برخی از افراد بر اساس منافع و دریافت های غلط شان اندیشه امام را تحریف می کنند.

وی در ادامه صحبت های خود با تاکید بر اینکه ملاک و معیار برای دستیابی به مبانی فکری امام خمینی(ره) ، وصیت نامه و سخنرانی های ایشان است ،اظهار کرد : البته در این چارچوب باید به خط و مشی رهبری نیز توجه کرد چرا که ایشان همواره در راستای تحقق اندیشه ها و دیدگاههای امام حرکت کرده اند .

برزگر در بخش پایانی صحبتهای خود خاطرنشان کرد که باید الگوی رفتاری امام به نحو احسن و مناسب برای مردم در جامعه تبیین شود تا مردم شناخت و درک وسیعی از امام پیدا کنند .

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی