گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

مجید بذرافكن: پیروزی نفتکشهای ایرانی حاصل توجه به مکتب امام(ره) است

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: امروز رسیدن نفتکش‌های جمهوری اسلامی به آن سوی آبها حاصل تلاش یک ملت است نه دولت!

1399/03/14
|
13:18

مجید بذرافکن در ارتباط زنده تلفنی با برنامه "گفتگوی سیاسی" با اشاره به نکات مورد نظر رهبری در باب مکتب امام خمینی(ره) اظهار کرد: اندیشه امام بعنوان منطق عملی توسط حضرت آقا معرفی می شود یعنی ایشان خود و جهوری اسلامی را در محک ارزیابی اندیشه های امام(ره) قرار داده و تصریح می کنند موفقیت در ایران حاصل اندیشه امام و ناکارآمدی نیز در بی توجهی به به این مکتب است.
به گفته این تحلیلگر سیاسی موفقیت های امروز کشور نمایان می سازد به کدام مبانی توجه و از کدام مفاهیم غفلت شده است.
بذرافکن این نکته را با ذکر مثالی تشریح کرد: بعنوان مثال با وجود امکانات و زیر ساخت ها، نتایج مقابله های کرونایی ایران از بسیاری کشورها بهتر بوده که به چند مولفه باز می گردد.
این روند مثبت شاخصی از رفتار جهادی مردمی و دولتی است که امام(ره) از مسئولان، دانشگاه ها و... خواسته بودند. امروز بیمارستان ها، دولت، مردم، بسیج و... جهادی عمل می کنند و لذا وحدت کلمه ای عجیب در کشور و برای شکست دادن این ابتلا بوجود آمد.

*بی توجی به مکتب امام(ره)؛ خطری برای منافع ملی
بذرافکن همین رویه را اصول اولیه اندیشه امام(ره) در باب هر مسئله ای دانست و تصریح کرد: هر گروهی که قصد برهم زدن اصول کشور را داشته و قصد تخریب عملکرد جهادی مردم را کند، بسیار خطرناک است چراکه وحدت ملی را از میان می برد.
این استاد دانشگاه همچنین به نقاط ضعف دولت فعلی و ندیدن منابع قدرت مورد اشاره کرد و گفت:منابع خدادادی داخل کشور غیر قابل بخشش است و با اشاره به لفظ مورد استفاده حضرت آقا در رابطه با خیانت ورزی عده ای در این حوزه، اگر توان کشور را انکار کنیم، خیانتی بزرگ خواهد بود.
در این میان نام گروه سیاسی خاصی را نمی برم ولی به آن ها می گویم اگر عبور نفتکش های ما را از اقیانوس و رسیدن به آن سوی آب ها می بینید حاصل تلاش یک ملت است نه دولت!
امام(ره) همواره می فرمودند مردم در راس امور هستند؛ مدلی از حکومت داری که مردم در تمامی آن شریک هستند و لذا هرچه مشارکت مردم را برای حل مسائل بیشتر کنیم، خط امام(ره) گسترده تر خواهد بود.

*حرکت رهبری در امتداد خط امام(ره)
ایرج فرخنده پور استاد دانشگاه امام صادق(ع) که در استودیوی پخش برنامه حضور داشت، با اشاره به اینکه پیروزی انقلاب اسلامی فضای بازی را در منطقه غرب آسیا و جهان برای افکار عمومی پدید آورد، یادآور شد: امام(ره) در سال 42 انقلاب را آغاز کردند و تعداد زیادی از مردم با دست خالی در مقابل حکومت تا دندان مسلح شاه قیام کردند.
وی با بیان اینکه این انقلاب مقطعی خاموش شد و شکست نخورد، ادامه داد: امام(ره) همان روزها فرموده بودند سربازان من قنداقه هایی هستند که در دامن مادران بوده و در آینده حکومت طاغوت را سرنگون خواهند کرد.
فرخنده پور همچنین اشارات رهبری را ادامه راه معمار کبیر انقلاب اسلامی خواند و افزود: مردم و نسل جوان از انقلاب سال 42 تنور انقلاب را گرم کردند که در سال 57 شاکله انقلاب را بر هم ریخت.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی