گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

فخاری: امروز هر کار غلط مسئولان به پای اسلام گذاشته می شود

تحلیلگر حوزه سیاسی بابیان اینکه آنهایی که دست به تحریف اندیشه امام(ره) زدند، عاشورا وقرآن راهم تحریف کردند، گفت: امروز اگر کارگزار نظام غلطی انجام دهد، به پای اسلام می گذارند و این گناهی بزرگ است.

1399/03/14
|
15:45

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو ناصر فخاری در پاسخ به این پرسش که آیا اجماع رفاه و مبارزه در اندیشه امام(ره) و رهبری موجود است یا خیر، اظهار کرد: خداوند در قرآن رفاه زدگان را شکم بارگانی دانست که با کبر بر زمین قدم می گذارند. خدای متعال فرمانِ اطاعت را می دهد که اگر فرمان نبردند، کل جامعه را نابود می کند.
وی با بیان این مطلب افزود: امام(ره) می فرموند جهاد و ایثار و شهادت و انقلابی گری با رفاه زدگی جمع نمی شوند؛ بدین معنا رفاه زدگی برای مسئولان ما با اسلام جمع نمی شود ولی ایجاد رفاه برای مردم تکلیفی است که پیامبر(ص) بر آن تاکید دارند.

*تحریف کنندگان همان منافقانند؟
فخاری با اشاره به تغییر ایدئولوژی عده ای بعد از انقلاب گفت: این افراد 40 سال پیش در بهشت زهرا(س) کنار حضرت امام(ره) نشستند؛ افرادی که دوشادوش امام(ره) آمدند و مبارزه کردند ولی امروز انقلاب و مشیء امام(ره) را تحریف می کنند.
نمی توان به جرأت گفت این افراد، آن روزها نیز منافقانه عمل کرده و خطی دیگر داشتند ولی روشن است آن هایی که برای قدرت گرفتن کنار امام(ره) ایستادند، امروز از این مسیر و راه جدا شده و کاخ نشینی را برگزیدند.

*رفاه با اندیشه امام(ره) جمع نمی شود
فخاری با اشاره به کلامی از رهبری که "تقوا" را تنها را تحقق حکومت و دولت اسلامی دانستند، اظهار کرد: اگر کارگزاران بی تقوایی کنند، در نظر مردم جلوه کرده و آن ها را از اسلام مأیوس می کند؛ همچنین رهبری تاکید دارند مسیر جبهه حق جز با تقوا محقق نمی شود.
برخی مسئولان با وجود چنین اندیشه ای از سوی امام(ره) و رهبری، خواهان رفاه در زندگی شخصی هستند؛ این ها نه تنها اندیشه امام(ره) بلکه قیام سیدالشهدا(ع) و قرآن را هم تحریف می کنند.
*توجیه مذاکره با تحریف کلام خدا
به گفته فخاری این دسته از مسئولان آیه ای از قرآن که به هجرت کردن برای حفظ دین تاکید دارد را به مذاکره و تسلیم تعبیر می کنند در حالیکه این هجرت، عینِ مقاومت است و چنین تحریفی فراتر از تحریف کردنِ اندیشه امام(ره) و انقلاب است.
این عده همچنین برای دستیابی به امپراطوری خود، امام(ره) را به زندگی مرفه متهم می کنند؛ درحالیکه امام(ره) چه نیازی به رفاه داشت و کجا فرصت زندگی مرفه را پیدا کرد! این ها می خواهند شیوه زندگی خود را توجیه کنند ولی اگر قرار باشد این مسئولان همچون رژیم سابق زندگی کنند، پس این حکومت چه تفاوتی با گذشته دارد؟
فخاری گفت: این مسئولان دین خدا را به بازی گرفته اند؛ امروز اگر کارگزار نظام غلطی انجام دهد، به پای اسلام می گذارند و لذا گناهِ این فرد مضاعف است.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی