گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

یك مدرس دانشگاه: برخی از مدیران در داخل کشور، تعمدا به دنبال ایجاد ناامیدی در بین جوانان هستند

یک مدرس دانشگاه، با تاکید بر اینکه بار اصلی تمدن‌سازی اسلامی بر دوش جوانان است، گفت: متاسفانه به نظر می‌رسد برخی از مسئولان داخلی، تعمدا کاری می‌کنند که جوانان نسبت به آینده ناامید شوند.

1399/03/15
|
11:07

آرش پاک اندیش، در مصاحبه با برنامه «گفتگوی سیاسی» که با موضوع «چشم انداز فراروی انقلاب اسلامی در چارچوب نظام فکری امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب» از آنتن رادیو گفت‌وگو پخش می‌شد با بیان اینکه انقلاب اسلامی با سه شعار «استقلال» « آزادی» و جمهوری اسلامی به پیروزی رسید، اظهار کرد: از جمله دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی تزریق امید در بین مردم، ایجاد مطالبه عدالت خواهی در بین آن‌ها و تلاش برای رسیدن به استقلال در حوزه‌های مختلف بود.

وی با اشاره به پیشرفت‌های انقلاب اسلامی و همچنین چالش‌های پیش روی آن، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در طی این سال‌ها بر اهمیت توجه به موضوع فرهنگ بارها تاکید کرده‌اند چرا که وقتی فرهنگ یک کشور آسیب ببیند، بازسازی و ترمیم آن کاری بسیار سخت و زمانبر است.

این عضو اندیشکده اسرا، با اشاره به وظایف نهادهای فرهنگی و مطرح کردن انتقاداتی نسبت به عملکرد برخی از آن‌ها، گفت: با توجه به ضعف‌های موجود در بین این نهادها، مقام معظم رهبری موضوع آتش به اختیار بودن جوانان را مطرح کردند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه مردم از بی عدالتی و نابرابری و ویژه خواری‌هایی که بعضا در کشور وجود دارد ناراحت هستند، اظهار کرد: در همین چارچوب مردم از مجلس جدید انتظار دارند که برای مشکلات اقتصادی و کاهش نابرابری‌ها در جامعه اقدامی انجام دهد و اقتصاد کشور را به سمت مردمی شدن سوق دهد.

پاک اندیش با بیان اینکه اگر 4 الی 5 مشکل اصلی کشور حل شود، مردم چند برابر قبل پای کار خواهند ایستاد و از انقلاب و آرمان‌هایشان دفاع می‌کنند، در بخش دیگری از اظهارات خود در این برنامه تاکید کرد: یک نسخه بیشتر برای رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی نداریم و آن تکیه بر جوانان است، در واقع بار اصلی تمدن‌سازی اسلامی بر دوش جوانان معتقد، متفکر و اهل دغدغه است.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه بر اساس تجربه 40 سال گذشته باید در راستای تحقق آرمان‌های بر روی زمین مانده حرکت کنیم و در این راستا جوانان همانطور که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مطرح کرده‌اند نقش اساسی و مهمی را برعهده دارند به اهمیت وجود امید در جامعه به خصوص در بین جوانان اشاره کرد و افزود: متاسفانه به نظر می‌رسد که برخی از مدیران در داخل کشور، تعمداً کاری می‌کنند که جوانان نسبت به آینده ناامید شوند در حالیکه معظم رهبری بارها در سخنان خود مطرح کرده‌اند که آینده روشن است.

این عضو اندیشکده اسرا در پایان سخنان در این برنامه تاکید کرد: نباید روحیه امید در جامعه از بین برود و هر کس در هر گوشه‌ای که مسئولیت دارد باید با دل و جان به انجام وظیفه بپردازد تا بتوانیم این انقلاب را صاحب اصلی‌اش یعنی امام زمان«عج» بسپاریم .

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی