گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

«جو بایدن» خطرناک‌تر از ترامپ است

کارشناس مسائل بین‌الملل، ابراز عقیده کرد : «جو بایدن» خطرناک‌تر از دونالد ترامپ است.

1399/03/26
|
12:00

مهدی خانعلی زاده ، در مصاحبه با برنامه« گفت گوی سیاسی» رادیو گفت وگو، با بیان اینکه قضیه کرونا و تبعات ناشی از آن و همچنین اعتراضات اخیر در آمریکا نشان داد که کارآمدی در این کشور وجود ندارد و تلاشی نیز برای تحقق آن صورت نمی گیرد، افزود :آمریکایی ها در قضیه کرونا در انتخاب بین اقتصادشان و حفظ سلامتی مردم، اقتصادشان را انتخاب کردند و نوع تصمیم ها و رفتارهای آنها باعث شد که بیش از صد هزار نفر از شهروندان این کشور در اثر بیماری کرونا جان خود را از دست دهند، رئیس جمهور آمریکا نیز در این ارتباط اعلام کرده‌است ، فوت 100 هزار نفر خوب است چرا که پیش بینی می شد 2 میلیون نفر جان خود را از دست بدهند .

این کارشناس مسائل بین المللی با تاکید بر اینکه سیستم سیاسی حاکم بر آمریکا، کارآمدی خود را از دست داده است چنان که مشاهده می کنیم که خروجی آن رییس‌جمهور شدن فردی همچون ترامپ است در حالی که مردم به فرد دیگری رای داده بودند، گفت: اوضاع دولت ترامپ خوب نبود و کرونا وضعیت او را بدتر کرده است .

خانعلی زاده با بیان اینکه تحولات جاری در آمریکا ، احتمال انتخاب مجدد ترامپ را پایین آورده است و رسانه های اصلی این کشور که بیشتر سمت دموکرات‌ها هستند به دنبال ایجاد جو «ترامپ هراسی» در بین مردم هستند ، تصریح کرد : جو بایدن نامزد دموکرات ها برای انتخابات 2020 خطرناک‌تر از ترامپ است .

وی افزود : خوبی ترامپ این است که حرف خود را رک و صریح می زند و اهل ظاهرسازی نیست این در حالی است که افرادی همچون جو بایدن ، نظریاتی مثل ترامپ دارند ولی آن را بیان نمی‌کنند و با ظاهرسازی کار خود را به پیش می برند.

این کارشناس مسائل بین الملل در بخش دیگری از صحبت‌های خود همچنین در مورد گسترش اعتراضات اخیر در آمریکا به برخی دیگر از کشورهای اروپایی نیز گفت : ذات جامعه اروپایی فقط ضد مهاجر نیست بلکه مردم این کشورها نسبت به خودشان نیز نگاه بالا به پایین دارند و علیه همدیگر هستند .

وی تاکید کرد :ذات اروپایی ، ذات هیتلری است و خیلی از آنها معتقد هستند که نژاد شان برتر از سایر نژاد ها است .

خانعلی زاده تصریح کرد : آلمانی ها مدعی هستند که مهاجر پذیر هستند، ولی متاسفانه بعضاً شاهد استفاده از مهاجرین در آلمان در عرصه هایی هستیم که به عمد باعث تحقیر و خرد شدن مهاجران می شود و در همین راستا طبیعی که مردم در این کشورها با معترضان در آمریکا همزاد پنداری کنند و بخواهند که تبعیض و بی عدالتی موجود در کشور های شان پایان پیدا کند.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی