گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

«تشیع انگلیسی» مصداقی از «اسلام آمریکایی» است

یک کارشناس مسائل مذهبی، با اشاره ویژگی های تشیع انگلیسی اظهار کرد : مکتب اهل بیت بر عقلانیت و اخلاق تاکید ویژه‌ای دارد ،ولی فعالیت‌های فرقه شیعه انگلیسی مخالف این مکتب است.

1399/03/29
|
14:26

روح الله ابراهیمیان ، در مصاحبه با برنامه «گفتگوی سیاسی» رادیو گفت و گو که با موضوع «شیعه انگلیسی»، «اسلام آمریکایی» از آنتن رادیو گفت و گو پخش می شد، اظهار کرد: امام « ره » و مقام معظم رهبری بارها در برابر جریان‌های انحرافی مثل اسلام آمریکایی ایستادگی کرده اند و در راستای تبیین ویژگی های اسلام ناب محمدی تلاش کرده اند .

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر نیز مقام معظم رهبری به درستی در مورد فعالیت‌های فرقه های تشیع انگلیسی و تسنن آمریکایی هشدار داده‌اند و بر اهمیت هوشیاری و آگاهی در برابر آنها تاکید کرده‌اند، گفت: تشیع انگلیسی مصداقی از اسلام آمریکایی است.

این کارشناس مسائل مذهبی، با بیان اینکه طرفداران فرقه تشیع انگلیسی به دنبال ارائه تصویر افراطی از ارادت خود به اهل بیت هستند که در این زمینه می توان به مسائلی چون قمه زدن ، راه رفتن روی آتش و یا شیشه اشاره کرد، گفت : آنها در ظاهر می خواهند با اینگونه اقدامات ارادت خود را به اهل بیت نشان دهند ،غافل از اینکه این نوع رفتارها ضربه عظیمی را به مکتب و اندیشه اهل بیت وارد می کند .

ابراهیمیان همچنین با بیان اینکه در فرقه تشیع انگلیسی توجهی به آرمان‌های اصیل اسلامی چون ظلم ستیزی و یا جهاد نمی‌شود و آنها با نادیده گرفتن این اصول در خدمت بیگانگان هستند، اظهار کرد : تصویر زشتی که آنها از اهل بیت ارائه می‌دهند، مانع از این می شود که مکتب اهل بیت جهانی شود.

وی با تاکید بر اینکه یکی از اهداف اصلی این فرقه ایجاد تفرقه و اختلاف بین شیعه و سنی است ، ادامه داد: مکتب اهل بیت بر عقلانیت و اخلاق تاکید ویژه‌ای دارد در حالیکه کارکرد فرقه تشیع انگلیسی کاملا برخلاف مکتب اهل بیت است.

ابراهیمیان افزود : این گروه قرائت های مخالف خود را در حد کفر می‌دانند و همان طور که اشاره شد تصویری نادرست از اسلام و اهل بیت به جهانیان ارائه می کند در حالی که اسلام ناب محمدی مبتنی‌ بر رحمت است و ما خدایی داریم که بخشنده و مهربان است.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی