گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

یك استاد دانشگاه در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: در برابر تلاش‌های دشمنان برای تخریب «مکتب تشیع»، سرمان را چون «کبک» زیر برف کرده‌ایم

یک کارشناس مسائل استراتژیک، با بیان اینکه فرقه شیعه انگلیسی به دنبال این است که با افراطی‌گری، چهره مخدوشی از مکتب اهل بیت(ع) به جهانیان ارائه کند، تصریح کرد: این موضوع باعث می‌شود مکتب شیعه در جذب افراد با مشکل روبه‌رو شود.

1399/03/30
|
18:19

سیدمهدی رفیعی‌راد، در مصاحبه با برنامه «گفتگوی سیاسی» رادیو گفت‌وگو با اشاره به تلاش‌های فرقه شیعه انگلیسی برای ارائه چهره غیر واقعی از اسلام و مکتب تشیع تصریح کرد: برای مواجه شدن با فرقه‌های انحرافی از جمله فرقه شیعه انگلیسی باید به دکترین امام صادق(ع) توجه داشته باشیم و بر اساس آن عمل کنیم.

وی با بیان اینکه امام جعفر صادق(ع) معتقد بودند که باید در برابر انحرافات به مردم آگاهی و آموزش داد تا آن‌ها بتوانند با اسلام حقیقی آشنا شوند، افزود: امام جعفر صادق(ع) با بسیاری از مخالفان و کسانی که عقاید متفاوتی با ایشان داشتند، مناظره و گفتگو می‌کردند.

وی با بیان اینکه کسانی که با امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی مخالف هستند همه از یک جا فرمان می‌گیرند و به شکل‌های مختلف ظهور و بروز می‌کنند، اظهار کرد: شیعه انگلیسی از زمانی بال و پر گرفت که ابزار رسانه‌ای آن گسترش پیدا کرد و تلاش کرد که از طریق رسانه‌های خود چهره نادرستی را از اسلام ارائه دهد.

این کارشناس مسائل استراتژیک با اشاره به افراطی‌گری طرفداران فرقه شیعه انگلیسی در عزاداری‌ها گفت: آن‌ها می‌خواهند چهره مخدوشی را از اهل بیت(ع) به دیگران معرفی کنند و این امر خطرناکی است چرا که ما را در جذب افراد به سمت مکتب شیعه با مشکل روبرو می‌کند .

رفیعی راد، شیعه انگلیسی و دیگر فرقه‌های انحرافی را جریان‌های خطرناکی دانست و افزود: «ام الفساد» امروز جهان، رژیم صهیونیستی است.

همچنین در ادامه این برنامه رادیویی سهراب کیان استاد دانشگاه نیز با اشاره به اینکه برای مقابله با فرقه‌های انحرافی از جمله شیعه انگلیسی باید به مقوله دشمن‌شناسی توجه بیشتری داشته باشیم، گفت: در همین چارچوب باید عقاید و دیدگاه‌های این فرقه‌های انحرافی را بشناسیم و بدانیم که آنها به دنبال چه اهدافی هستند؟ چه اندیشه‌هایی دارند و بر آن اساس برای مقابله با آن‌ها خط و مشی طراحی کنیم.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه مخالفان شیعه دارای اتاق فکر هستند و در این اتاق‌های فکر علیه مکتب اهل بیت(ع) و شیعه برنامه‌ریزی می‌کنند، خاطر نشان کرد: در سازمان پنتاگون آمریکا دفتری به نام دفتر« مهدی» وجود دارد که مطالب و پژوهش‌های مربوط به امام زمان «عج » را مورد مطالعه و بررسی قرار می‌دهند تا بفهمند چگونه می‌توانند با شیعیان برخورد کنند ولی ما متاسفانه بی خیال نشسته‌ایم، سرمان را مثل «کبک» زیر برف کرده و متوجه تحولات اطراف‌مان نیستیم، در حالیکه دشمنان در برخورد با شیعه و مکتب اهل بیت(ع) دارای استراتژی با تاکتیک‌های مختلف هستند.

کیان در بخش دیگری از اظهارات خود در این برنامه با بیان اینکه وسعت تلاش‌ها برای انحراف تشیع وسیع است و فراتر از فرقه شیعه انگلیسی است، تصریح کرد: در همین کشور خودمان پهلوی اول و دوم نوعی از اسلام را معرفی کردند که هنوز بعضا عقبه‌ای از آن را در کشور می‌بینیم، اسلامی که شاه در آن «ظل الله» است، در این زمان شخصی مثل «سید حسن امامی» امام جمعه تهران بود که پشت ساعتش آرم فراماسونری‌ها قرار داشت و یا از افرادی مثل «سید حسین نصر» که سفیر سیار شاه بود و از او به عنوان اسلام‌شناس یاد می‌شد.

کیان خاطرنشان کرد: دشمنان مکتب تشیع و شیاطین، یک رنگ و لعاب ندارند بلکه هر روز با رنگ و ظاهری متفاوت جلوه‌گر می‌شوند و ما باید در این چارچوب معیارشناس باشیم تا بتوانیم حق را از باطل تشخیص دهیم.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی