گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

یك عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: برجام ، حقانیت ایران در عرصه بین‌المللی را به اثبات رساند

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ، با دفاع از برجام اظهار کرد: اگر برجام کاملا به نفع آمریکا بود هرگز این کشور به صورت یک طرفه از این توافق بین المللی خارج نمی‌شد.

1399/04/23
|
21:31
|

شهریار حیدری، در مصاحبه با برنامه «گفتگوی سیاسی» رادیو گفت‌وگو، که با موضوع «چالش‌ها، بایدها و نبایدهای برجام» از آنتن این رادیو پخش می‌شد با اشاره به دستاوردهای برجام خاطرنشان کرد: برجام حقانیت ایران را ثابت کرد و نشان داد که تهران در عمل به تعهدات بین المللی خود صادق است.

وی با بیان اینکه در ارتباط با موضوع برجام علی رغم انتقاداتی که ممکن است به آن وارد باشد، نباید واقعیت‌ها را نادیده گرفت، افزود: اگر برجام کاملا به نفع آمریکا بود هرگز آمریکایی‌ها از این توافق خارج نمی‌شدند.

وی همچنین با اشاره به حضور وزیر امور خارجه در در جلسه روز یکشنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از موارد مورد بحث در این جلسه، موضوع برجام بود.

حیدری با تاکید بر اینکه ایران در موضوع برجام به دنبال توافقی« برد- برد» بود، افزود: برنامه هسته‌ای ایران برنامه حاکمیتی است و مربوط به یک دولت نیست.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه، برجام دستاوردی برای کشور در عرصه بین‌المللی بود و اگر قرار است نقدی به آن صورت بگیرد باید به صورت منصفانه باشد، خاطرنشان کرد: اگر در شورای امنیت سازمان ملل گوش شنوایی وجود داشت، باید کسانی که اقدام به نقض این توافق بین‌المللی کردند را محاکمه می‌کرد که متاسفانه گوش شنوایی وجود ندارد.

حیدری با بیان اینکه ما در موضوع برجام نتوانستیم به ایده آل‌های خود برسیم و در بدترین شرایط به ما تحمیل شد، افزود: در هر صورت نباید دستاوردهای حاصل از این توافق بین‌المللی را نادیده بگیریم، برجام در زمانی حاصل شد که شش قطعنامه علیه ایران در شورای امنیت تصویب شده بود این توافق ما را از ذیل فصل ششم منشور سازمان ملل خارج کرد.


نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی صحبت‌های خود با بیان اینکه ما نمی‌توانیم درب کشور را بر روی دیگر کشورها ببندیم و برای تحقق منافع ملی‌مان باید با کشورهای مختلف تعامل داشته باشیم، گفت: در ارتباط با سند همکاری جامع 25 ساله ایران و چین فضاسازی‌های در حال صورت گرفتن است که این فضاسازی‌ها مبتنی بر واقعیت نیست.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی