گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

یك روزنامه نگار تاكید كرد: فضای مجازی را علیه "تحریف" بسیج کنیم!

یک روزنامه نگار، بر اهمیت سازماندهی فضای مجازی در کشور در راستای مقابله با جریان تحریف تاکید کرد.

1399/05/14
|
13:45
|

مهدی جهان تیغی، در گفتگو با برنامه «گفتگوی سیاسی» رادیو گفت‌وگو، با بیان اینکه آمریکایی ها متوجه شده‌اند که تحریم ایران را تسلیم نمی کند، تصریح کرد : آنها در راستای تحقق هدف خود می خواهند از طریق تحریف ما را سرگرم مسائلی چون تحریم ها و یا مذاکره کنند و از توجه به مسائل راهبردی در حوزه اقتصاد کشور دور کنند.

وی با بیان اینکه از دل تحریم‌ها از جمله ایجاد ممانعت برای فروش نفت ،ما می توانیم فرصت های جدیدی را برای کشور خلق کنیم و در راستای اصلاح اقتصاد کشور حرکت کنیم، ادامه داد: در زمان «اوباما» آمریکایی ها اقدام به تحریم فروش بنزین به ایران کردند و ما در آن موقع تصمیم گرفتیم که در عرصه تولید بنزین خودکفا شویم و این اتفاق افتاد, بنابراین به نظرم تحریم یک فرصت است که ما از اقتصاد نفتی دور شویم.

این روزنامه نگار با بیان اینکه امریکایی‌ها هیاهوی رسانه ای می کنند تا ما را در حوزه تحریم نفتی درگیر کنند و ما اقدام به تغییر زمین بازی نکنیم ، در بخشی دیگر از صحبت های خود خاطر نشان کرد: رسانه‌ها و مردم باید به این باور برسند که ما در دوره ای زندگی می کنیم که در یک جنگ «رسانه‌ای» محاصره شده ایم و بیش از هر کشور دیگر ، رسانه های نظام سلطه بر روی اخبار ایران و انتشار اخبار تحریف شده و منفی در این زمینه تمرکز کرده اند.

جهان تیغی با تاکید بر اینکه در جنگ تحریف ،باید راهبرد رسانه ای ما مبتنی بر راهبرد معکوس باشد، خاطرنشان کرد: آنها می خواهند نقاط ضعف کشور را بزرگ و نقاط قوت را کوچک جلوه دهند ، ما باید این مسیر را برعکس کنیم باید با اطلاع از پتانسیل ها و دستاوردهای کشور روحیه خودباوری را در بین مردم افزایش دهیم.

وی همچنین با بیان اینکه عناصر داخلی که در کشور به جریان تحریف کمک می کنند، گناهشان در برابر ملت ایران از عناصر خارجی بیشتر است،افزود: بی تدبیری برخی از مسئولین باعث شده که برخی از تحریف ها در کشور شدت بگیرد.

این روزنامه نگار با تاکید بر اینکه جریان تحریف خود را بازسازی می‌کند و آدرس غلط می‌دهد ،ادامه داد : جریان تحریف از داخل نظام یادگیری کرده است و برخی از مسئولان را همراه خود کرده است چراکه خطاها و ناکارآمدی برخی از مسئولان به روند تحریف انقلاب اسلامی کمک می کند.

جهان تیغی با اعتقاد بر اینکه تا سازماندهی واقعی در فضای مجازی کشور صورت نگیرد ،مشکلات کشور در ارتباط با موضوع تحریف ادامه خواهد داشت و ما شاهد دو قطبی سازی زیادی در فضای مجازی خواهیم بود، گفت: مدیریت افکار عمومی با رها کردن فضای مجازی امکان پذیر نیست باید فضای مجازی تعیین تکلیف و در مورد آن تدبیری مناسب اندیشیده شود.


دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی