گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

انصاری: امنیت کامل در حرم مطهر امام راحل

حمله تروریستی چند مهاجم به حرم مطهر امام خمینی (ره) با اقدام به موقع ماموران امنیتی و انتظامی ناکام ماند.

1396/03/17
|
15:30

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آقای انصاری معاون تولیت آستان مقدس امام خمینی (ره) در تشریح ماجرا گفت: ساعت 10 و 40 دقیقه صبح امروز دو تروریست مسلح به اسلحه کلاشینکف در حالیکه به شدت تیراندازی می کردند از درب غربی (شماره6) وارد محوطه حرم شدند و ابتدا باجه نگهبانی رامورد هدف قرار دادند و سپس وارد صحن آقا مصطفی شدند.

آقای انصاری افزود: تروریست ها پس از ورود به صحن آقامصطفی به روی چند کارگر خدماتی حرم مطهر آتش گشودند که بر اثر آن یکی از نیروهای خدماتی به شهادت رسید و سه نفر دیگر زخمی شدند .

معاون تولیت آستان مقدس امام خمینی (ره) ادامه داد: پس از این اقدام مهاجمان وارد محوطه پشتی صحن آقامصطفی شدند که در این هنگام ماموران یگان انتظامی مستقر در حرم مطهر خود را به محل تیراندازی رساندند و با تروریستها درگیر شدند .

آقای انصاری افزود: در این درگیری ، نیروهای انتظامی یکی از مهاجمان تروریست را هدف قرار داد که براثر آن این تروریست که کمربند انفجاری داشت منفجر شد و نفر دوم هم از ناحیه سر مورد هدف قرار گرفت و به هلاکت رسید.

این تروریست کمربند انفجاری ، مقادیری نارنجک و و مهمات به همراه داشت.

گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما مستقر در محل هم حاکیست نیروهای امنیتی چند نفر را بازداشت کرده اند که هنوز از ارتباط افراد بازداشت شده با تروریست ها خبری منتشر نشده است .

هم اکنون نیروهای امنیتی و انتظامی با استقرار در اطراف حرم مطهر و کنترل ورودی های حرم ، آرامش و امنیت کامل را در این محل مقدس برقرار کرده اند .

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی