گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

كارشناس مسائل غرب آسیا: حاکمان برخی کشورهای منطقه تحت تسلط آمریکا قرار دارند

صدرالحسینی در رادیو گفت‌وگو خودفروختگی و وابستگی بیش از اندازه بعضی از سران منطقه را یک مسئله مهم در تحولات غرب آسیا دانست.

1399/10/24
|
13:04
|

برنامه «گفتگوی سیاسی» رادیو گفت‌وگو در خصوص بررسی غایت ابزار و اهرم های آمریکا در بی ثبات سازی منطقه غرب آسیا با دکتر سید رضا صدرالحسینی، کارشناس مسائل غرب آسیا به صورت تلفنی گفتگو کرد.

سید رضا صدرالحسینی خودفروختگی و وابستگی بیش از اندازه بعضی از سران منطقه را یک مسئله مهم در تحولات غرب آسیا دانست و گفت: البته این مسئله یک موضوع تازه نیست اما با توجه به اینکه آمریکایی ها فشار زیادی روی کشورهای منطقه اورده اند، متاسفانه این سران مرتجع کاملا خودشان را در اختیار آمریکا قرار داده اند.

وی تصریح کرد: علی رغم آگاهی و بصیرتی که از سوی مردم کشورهای منطقه وجود دارد، اما متاسفانه سران و حاکمان این کشورها هم ملت های خودشان را سرکوب می کنند و هم تحت تسلط آمریکا قرار دارند که بحرین یک نمونه از آن است. نتیجه این رویکرد، عادی سازی روابط کشورهای منطقه با رژیم صهیونیستی است.

این کارشناس مسائل غرب آسیا، این منطقه را از نظر راهبردی، ذخایر انرژی و اقتصادی بسیار غنی توصیف و اظهار کرد: حکامی که در این کشورها حضور دارند با تبعیت از آمریکا عملا هیچ بهره ای از این منابع نمی برند.

وی افزود: سعه صدری که جمهوری اسلامی ایران در منطقه از خود نشان داده است، تلاش آمریکایی ها در جهت تحریک جمهوری اسلامی را خنثی کرده است زیرا ایران با عقلانیت و محاسبه گری کاملا دقیق و شناخت دشمن اصلی در منطقه، اجازه نداد کوچکترین حرکتی بر ضد منافع ملی ملت ها در منطقه ایجاد شود.

صدرالحسینی با بیان اینکه تلاش آمریکا، تحریک ایران برای حضور نظامی است، عنوان کرد: دشمنان قصد داشتند ایران با توجه به توانایی های دفاعی که در اختیار دارد، اقدامی انجام دهد تا آمریکایی ها به حمایت از حکام عربی به میدان بیایند و باعث بی ثبات سازی منطقه شوند.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی