گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

یك كارشناس مسائل بین الملل: تمام قرائن و شواهد نشان از شکست پروژه فشارحداکثری آمریکا علیه ملت ایران است

سید علیرضا بهبهانی تمام شواهد و قرائن را نشان از شکست پروژه فشار حداکثری آمریکا علیه ایران دانست و بیان کرد: شاهد هستیم در مدت اخیر عقب نشینی‌های زیادی از سوی آمریکا در برابر ایران صورت گرفته است و این نشان از شکست فشارحداکثری ایالات متحده

1400/01/18
|
15:01
|

برنامه «گفتگوی سیاسی» رادیو گفت‌وگو با موضوع بررسی اهرم‌ها و مصادیق شکست فشارحداکثری دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران و با حضور دکتر سید علیرضا بهبهانی کارشناس مسائل بین الملل به روی آنتن رفت.

سید علیرضا بهبهانی تمام شواهد و قرائن را نشان از شکست پروژه فشار حداکثری آمریکا علیه ایران دانست و عنوان کرد: شاهد هستیم در مدت اخیر عقب نشینی‌های زیادی از سوی آمریکا در برابر ایران صورت گرفته است و این نشان از شکست فشارحداکثری ایالات متحده آمریکا است.

وی با نقل قولی از «تد کروز» جمهوری خواه تندرو آمریکایی اظهار کرد: وقتی بایدن تا این حد عقب نشینی می‌کند و به جمهوری اسلامی ایران امتیاز می‌دهد، یعنی پروژه آمریکا برای فشار به ایران شکست خورده است. این نشان دهنده افول آمریکا نه تنها در برابر جمهوری اسلامی ایران بلکه در مقابله با جهان است.

این کارشناس مسائل بین الملل افزود: جهانیان به این نتیجه می‌رسند وقتی ایران در برابر این حجم از فشارها دوام می‌آورد، می‌توانند در برابر زیاده خواهی‌های ایالات متحده ایستادگی کنند. حقیقت آن است که آمریکا فشار زیادی را علیه ایران اعمال کرد و دیگر هر آنچه تصور کنید را بر ضد کشورمان و ملت ایران اجرا کردند. پیام مقاومت ایران به جهان به معنی شکست قدرت مونوپولی ایالات متحده آمریکا است.

بهبهانی با بیان اینکه مردم در زمینه تحریم‌ها و فشارحداکثری آمریکا، بُعد اقتصادی آن را به صورت کامل درک کرده ‌اند بیان کرد: با آنکه فشار حداکثری آمریکا فراتر از اقتصاد، در همه ابعاد از جمله امور سیاسی و امنیتی نیز وجود داشت اما در نهایت همه چیز به معیشت مردم ارتباط پیدا می‌کند.

وی به ابعاد مختلف تحریم‌ها در فشارحداکثری علیه کشورمان اشاره کرد و گفت: تحریم‌ها در زمینه بهداشت، درمان و دارو و همچنین غذا یکی از سخت ترین فشارها علیه ایران بود. خود آمریکایی‌ها به رسانه‌ها اعلام می‌کردند ایران را در این زمینه‌ها تحریم نکرده‌ایم اما حقیقت این است در به دست آوردن و خریدن دارو و تجهیزات پزشکی دچار فشار و سختی بودیم زیرا آمریکا به دلیل تحریم‌های بانکی و مالی ایران، عملاً اجازه نمی‌داد مردم ایران به تجهیزات پزشکی و دارویی دسترسی داشته باشند.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی