گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

یك كارشناس مسائل سیاسی در رادیو گفت‌وگو: مؤمن بودن به اصول انقلاب، مهم‌ترین شاخص دولت جوان حزب الهی است

سیاه نوری عنوان کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب، مشخصات دولت جوان حزب الهی مطرح می شود که مؤمن بودن به اصول انقلاب ویژگی اصلی آن است.

1400/02/28
|
09:48
|

برنامه «گفت‌وگوی سیاسی» رادیو گفت‌وگو با موضوع تبیین مفهومی دولت جوان انقلابی از منظر مقام معظم رهبری و با حضور دکتر حسین سیاه نوری، کارشناس مسائل سیاسی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

حسین سیاه نوری با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی بر دولت جوان انقلابی به خصوص در چله دوم انقلاب، گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون دولت هایی که روی کار آمده اند در اختیار گفتمان انقلاب نبوده اند و راهکارها و اقدامات آن‌ها در راستای گفتمان اصیل و ارزشی محور انقلاب اسلامی نبوده است.

وی دولت سازندگی را پایه ورود رسمی و اصلی تکنوکرات ها و اندیشه لیبرالیسم به حوزه کارگزاران نظام اسلامی دانست و اظهار کرد: از آن زمان تاکنون یک زاویه ای باید بین کارگزار نظام انقلاب اسلامی و دستگاه ها اجرایی فاصله می افتد. کارهایی که توسط این جریان انجام می شود نه برای نظام اسلامی که برای حفظ خودشان و ربودن گوی قدرت در رقابت های سیاسی است.

این کارشناس مسائل سیاسی به دولت اصلاحات اشاره کرد و افزود: این دولت با نام اصلاحات، به جای آنکه مشکلات را اصلاح کند، ساختارهای انقلاب اسلامی را برای اصلاح مورد هدف قرار داد. از این زمان به بعد، گفتمان سازی هایی صورت گرفت که جایگزین گفتمان اصیل انقلاب اسلامی شد.

اصفهانی با اشاره به دولت نهم و دهم به عنوان دولت مهرورزی تصریح کرد: به لحاظ حجم خدمت رسانی دولت های نهم و دهم بالاترین میزان فعالیت را در تاریخ سیاسی ایران داشته است. اما در دولت دوم دچار قدرت شدند و رئیس دولت به سمت جنگ احزاب حرکت کرد.

وی همچنین اشاره کرد: دولت یازدهم و دوازدهم نیز بالاترین سطح چرخش از آرمان های انقلابی، اسلامی و ملی را انجام داد و این کار را با مفهوم سازی جدید در گفتمان انقلاب انجام داد. آن‌ ها در زیر چتر فشار و سلطه مذاکرات را به کشور تحمیل می کنند و حتی امام هدف عاشورا را مذاکره عنوان می کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی، تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر تشکیل دولت جوان حزب الهی را راهکاری اساسی برای تحول انقلاب اسلامی دانست و عنوان کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب، مشخصات دولت جوان حزب الهی مطرح می شود. ایشان از گذشته به فعالیت جوانان اعتقاد داشته‌اند و یک عنصر معتقد به تحول آفرین باید دولت را تشکیل دهد.

وی شرط دولت جوان انقلابی را مؤمن بودن به انقلاب و اصول انقلاب دانست و بیان کرد: نیروی جوان حزب الهی می تواند یک دولت جوان حزب الهی را تشکیل دهد. مشخصات یک دولت جوان حزب الهی می تواند در یک جوان 30 یا 40 ساله باشد و یا در یک فردی مانند سردار سلیمانی که بالای 60 سال سن داشتند باشد. درواقع مفهوم جوان به معنی جوان بودن لزوما نیست بلکه باید مولفه جوانی باید در خمیر وجودی آن ‌ها باشد.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی