گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

مشاور عالی نماینده ولی‌فقیه در سپاه: دشمن وحدت ملی، انسجام اجتماعی و حرکت رو به جلو ملت ایران را هدف گرفته است

مشاور عالی نماینده ولی‌فقیه در سپاه بیان کرد: وی افزود: توطئه دشمن علیه ملت ایران، وحدت ملی، انسجام اجتماعی و حرکت رو به جلو ملت ایران است که باید هوشمندانه با این توطئه و نقشه مقابله کرد.

1396/04/19
|
10:00

برنامه "گفتگوی سیاسی" با موضوع(اهداف نظام سلطه از سپاه‌هراسی و مهار نفوذ منطقه‌ای آن و تلاش برای سپاه‌ستیزی در داخل) با حضور سردارید‌الله جوانی، مشاور عالی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران روانه آنتن شبکه رادیوگفت وگو شد.

سردارجوانی گفت: حقیقتا نقش‌آفرینی‌های سپاه در سال‌های اخیر به گونه‌ای بوده که این عزت ملی، استقلال، ثبات، آرامش، امنیت و نفوذ راهبردی را برای ملت ایران به ارمغان آورده است. همین کارویژه‌هاست که نظام سلطه را به شدت به هم ریخته و عصبانی کرده است. امروز دشمنان ما اعتراف می‌کنند که سپاه پاسداران ستون فقرات نظام سیاسی در ایران است.

وی افزود: اگر نظام سلطه بخواهد نظام جمهوری اسلامی را که پرچمدار انقلاب اسلامی است، فرو بریزد، باید ابتدا این ستون فقرات را خرد بکند، بشکند و تضعیف کند. بر همین مبناست که به حوزه‌های جدید وارد شدند. البته باید نکته‌ای را یادآوری کرد که آنچه امروز در غرب مطرح است و به دنبال تصویب طرح تحریم در سنای آمریکا در کانون تحریم‌ها، سپاه را قرار می‌دهد، در تحلیل این مساله باید توجه داشت که این هم یکی از توطئه‌های نظام سلطه علیه ملت ایران است.

مشاور عالی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران ادامه داد: درست است که بحث تحریم سپاه است و بحث سپاه‌هراسی و سپاه‌ستیزی را دنبال می‌کند، اما این یک توطئه علیه ملت ایران است، نه اینکه یک توطئه صرفا علیه نهاد انقلابی باشد، گرچه نهاد انقلابی در پیشانی این کار هست. وقتی به عقب برگردیم تحریم‌هایی که به عنوان تحریم هسته‌ای تصویب شد؛ یک تحریم علیه ملت ایران بود نه علیه یک نظام اسلامی و یک حزب، دولت و گروه.

سردار جوانی بیان کرد: وقتی تحریم‌هایی به عنوان حقوق بشر وضع می‌شود، تحریم‌های به عنوان برنامه موشکی جمهوری اسلامی ایران مطرح می‌شود، ملت ما که توجه دارند که این یک توطئه و نقشه علیه ملت هست و نه علیه یک برنامه. مقام معظم رهبری بسیار بر این موضوع تاکید داشتند که مشکل آمریکا نه در حوزه هسته‌ای است، نه در حقوق بشر و نه در بحث موشکی است بلکه مشکل آمریکا با هویت مستقل دینی ملت ایران است.

وی افزود: لذا این موارد را مطرح می‌کند و تحت فشار قرار می‌دهد، تا از رهگذر این مجموعه مسائل بتواند ملت ایران را تحت فشار قرار دهد. از رهگذر بحث سپاه‌هراسی اهداف خاصی را در داخل کشور ما دنبال می‌کند، تجزیه کردن، دو قطبی‌سازی مخالف و موافق و دامن زدن به مسائلی از این دست. بنابراین یک توطئه علیه ملت ایران، وحدت ملی، انسجام اجتماعی و حرکت رو به جلو ملت ایران است که باید هوشمندانه با این توطئه و نقشه مقابله کرد.

مشاور عالی ولی فقیه در سپاه پاسداران اسلامی عنوان کرد: وقتی اقدام موشکی ایران در خنثی کردن مواضع تروریست‌ها صورت گرفت، برای مدت‌ها خبر این اقدام در صدر رسانه‌های جهان بود و عمده رسانه‌های جهان به تحلیل موضوع پرداختند و برخی در حیرت قرار گرفتند و بعضی موضع‌گیری مثبت کردند و بعضی هم موضع‌گیری منفی و این نشان دهنده این بود که یک اتفاق جدیدی به وقوع پیوسته و مساله جدیدی حادث شده است.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی