گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

كارشناس موسسه مطالعاتی دیده‌بان: گروهک منافقین با تکیه بر بی‌اطلاعی نسل جدید مدعی وقایع دهه 60 شده است

کارشناس موسسه مطالعاتی دیده‌بان گفت: امروز سازمان منافقین ادعا می‌کند که سلاح را کنار گذاشته و وارد فاز سیاسی شده، اما ظرفیت تروریستی همچنان در آنها متصور است و همچنان وجود دارد.

1396/05/05
|
09:50
|

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع (بازخوانی پرونده خیانت گروهک منافقین در همراهی با دشمنان انقلاب، به بهانه سالروز عملیات مرصاد) در ادامه با حضور علی قاسمیان،کارشناس موسسه مطالعاتی دیده‌بان روانه آنتن شبکه رادیو گفت‌وگو شد.

علی قاسمیان گفت: سازمان تروریستی منافقین برای آمریکایی‌ها شناخته شده است و نخستین گزارشی که آمریکایی‌ها به صورت مدون از سازمان منافقین ارائه دادند که در سال 2007 و بعد از حمله آمریکا به عراق و به سفارش وزارت دفاع ایالات متحده بود. در این گزارش آمده که وقتی برای نخستین بار وارد پادگان اشرف شدند، که سه هزار زن و مردی هستند که به صورت یک ارتش خصوصی شرایط خاصی دارند.

وی افزود: آنها بیش از سه دهه تحت تعلیم آموزش‌های نظامی بودند، هیچ خانواده و بچه‌ای در این پادگان وجود ندارد. همه از هم طلاق گرفتند و ادعا می‌کنند این اتفاق با رضایت صورت گرفته است و این سازمان یک نیروی بالقوه‌ای است که آمریکا می‌تواند از آنها در عراق استفاده کند و همین اتفاق هم می‌افتد و یکی از افسران بازنشسته آمریکایی که در تجاوز آمریکا به عراق سمتی داشته است، وی بعدا می‌گوید ما د رعراق هر حمله یا عملیاتی که به قدری کثیف بود که ابا داشتیم دست نظامیان آمریکا در آن باشد از مجاهدین خلق استفاده می‌کردیم.

این کارشناس موسسه مطالعاتی دیده‌بان ادامه داد: اگر به عقب‌تر نگاه کنیم کارهای مشابه این را سارمان مجاهدین خلق برای صدام هم انجام دادند، یعنی انتفاضه سال 1996 عراق را همین سازمان مجاهدین با امکاناتی که صدام به آنها داد، سرکوب کرد. چند سال پیش یکی از نمایندگان پارلمان عراق آماری را ارائه کرد، اگرچه ثبت شده و دقیق نیست، اما آمار بسیار نزدیک به واقعیت است.

قاسمیان عنوان کرد: ما در ایران بر اساس اسناد می‌گوییم که سازمان مجاهدین خلق 12 هزار نفر از شهروندان ایرانی را ترور کردند، اما این آمار بر اساس آمار نماینده پارلمان عراق 25 هزار نفر است و بخش اعظم آن هم به انتفاضه شعبانیه مرتبط است. بنابراین امروز هم سازمان منافقین یک ابزار است که قرار است مسائل مختلف را از طریق این سازمان مطرح کنند.

وی افزود: هر چند که امروز سازمان منافقین ادعا می‌کند که سلاح را کنار گذاشته و وارد فاز سیاسی شده، اما ظرفیت تروریستی همچنان در آنها متصور است و همچنان وجود دارد. کمااینکه در صحبت‌های سرکردگان سازمان رگه‌ها و نشانه‌هایی از این مساله وجود دارد. به عبارتی دیده می‌شود که آنها همچنان این شرفیت نظامی را برای خودشان قائل هستند و خودشان را برای غرب به عنوان یک ابزار ارائه می‌کنند.

این کارشناس موسسه مطالعاتی دیده‌بان ادامه داد: آنها مدعی هستند که اگر غرب بخواهد در خاورمیانه وارد فاز نظامی شود، سازمان منافقین ظرفیت آن را دارد و می‌توان از آنها استفاده کرد. امروز حقیقت امر این است که اگر بخواهیم سازمان را برای نسل جدید خوب نشان دهیم، باید برگردیم و بر اتفاقات دهه 60 تمرکز کنیم.

قاسمیان افزود: همانطور که مقام معظم رهبری در 14 خرداد در مرقد امام خمینی(ره) فرمودند که هشدار دادند که جای شهید و جنگ هم عوض نشد، این دو وجه دارد و ناظر به صحبت رهبری است و نخست اینکه بالاخره گذر زمان باعث شده که غبار فراموشی بر وقایع دهه 60 بنشیند. دیگر اینکه کم‌کاری در این حوزه است.

وی ادامه داد: باید قبول کنیم که هرچند کارهایی صورت گرفته است اما کم گفته شدن وقایع دهه 60 که واقعا عبرت‌آموز برای انقلاب است و در واقع پی انقلاب در انجا کنده شده، وقتی وقایع دهه 60 را که بازگو نمی‌کنیم باعث شده که امروز بعد از سه دهه گروهکی که دستش به خون 12 هزار شهروند ایرانی آلوده است، خود مدعی وقایع دهه 60 شده است.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی