صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رئیس دانشگاه گفتمان انقلاب اسلامی عنوان کرد: آمریکایی‌ها با صدور دموکراسی آمریکایی به دنبال جنگ نرم، براندازی و انقلاب‌های رنگی هستند.

برنامه "گفتگوی سیاسی" با موضوع (ابعاد و مخاطرات نفوذ سیاسی، مهم‌ترین راهکارهای تأثیرگذاری بر ساختارها، نهادها و کارگزاران تصمیم‌ساز کشور) با حضور دکترناصر فخاری،رئیس دانشگاه گفتمان انقلاب اسلامی روانه آنتن شبکه رادیوگفت وگو شد.

ناصر فخاری گفت: دلیل اینکه آمریکا امروز به دنبال نفوذ در ایران هستند به این دلیل نیست که ما بحث صدور انقلاب را مطرح کردیم، آنها در گذشته سوار بر کشور بودند و سفیر آنها شاه مملکت را بالا و پایین و برایش تصمیم‌گیری می‌کرد. بنابراین آن موقع احتیاج به نفوذ نداشتند، زیرا عزل و نصب می‌کردند و تعیین حکومت با آنها بود.

وی افزود: وقتی انقلاب اسلامی رقم می‌خورد و حکومت شیعه بر مدار می‌آید، حال راه سواری گرفتن آنها تمام و بسته می‌شود، حال باید رخنه و نفوذ کنند. لذا دلیل تلاش آمریکا برای نفوذ این است و نه اینکه ما تصمیم به صدور انقلاب گرفتیم و آنها به فکر نفوذ افتادند. آمریکایی‌ها هر روز تلاششان را برای نفوذ می‌کنند و هر روز با یک روش این نفوذ را پی می‌گیرند.

رئیس دانشگاه گفتمان انقلاب اسلامی ادامه داد: از طرفی آمریکایی‌ها با صدور دموکراسی آمریکایی به دنبال جنگ نرم، براندازی و انقلاب‌های رنگی هستند. لذا کارشناسان آمریکایی می‌گویند دموکراسی که امروز ما دنبال می‌کنیم همان برخورد سختی است که 35 سال گذشته سیا در ایران دنبال می‌کرد و فقط روش آن عوض شده است.

فخاری بیان کرد: از سال 2004 تا به امروز از 5/3 میلیون دلار سرمایه‌گذاری برای براندازی در جمهوری اسلامی شروع کردند تا حدود 10 میلیون دلار در سال 2010 و از این سال به بعد تا امروز سالانه بیش از 30 میلیون دلار کنگره آمریکا برای براندازی نظام جمهوری اسلامی اختصاص داده است.

وی افزود: آمریکایی‌ها با ما وارد جنگ تن به تن نشدند، پس این بودجه کجا صرف می‌شود؟ خودشان می‌گویند از طریق موسسات ترویج دموکراسی در ایران برای این مهم تلاش می‌کنند. باید پرسید این موسسات ترویج دموکراسی چه کسانی هستند؟ همان افرادی که گاهی در ایران رفت و آمد هم می‌کنند؟.

مرتبط با این خبر

  • عادی سازی روابط با آمریکا به منزله رفتن زیریوغ استکبار است

  • FTAF مصداق کامل براندازی اقتصادی و سیاسی است

  • کشور با کمبود مدیران انقلابی رو به رو است