صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

استاندار یزد: تاب آوری آب شرب یزد به سطح قابل قبولی می‌رسد

فاطمی گفت: 2 هزار میلیارد تومان پروژه در حوزه برنامه های کوتاه مدت تدوین شده که ظرف یک سال به سامان می رسد و تاب آوری آب شرب استان را به سطح قابل قبولی خواهد رساند.

1401/01/30
|
11:08
|

دکتر مهران فاطمی، استاندار استان یزد در برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت وگو با اشاره به اقدامات استانداری یزد در دولت سیزدهم اظهارکرد: با واکسیناسیون گسترده ای که در سه دز صورت گرفته درصد مرگ و میرها به شدت کاهش یافته است.

وی افزود: به دنبال واکسیناسیون گسترده ای که انجام شد خوشبختانه مدارس و دانشگاه های استان باز شد و فعالیت های گردشگری نیز رونق گرفت بطوریکه کل مسافران نوروزی ما سال گذشته به خاطر کرونا 27 هزار بودند اما امسال 930 هزار گردشگر وارد استان شدند و مجموعه های گردشگری استان اعم از هتلها و سایر مراکز اقامتی رونق بسیار خوبی پیدا کردند.

فاطمی با اشاره به اقدامات استانداری در بخش مسکن گفت: در حال حاضر 90 هزار نفر از استان یزد در سامانه مسکن ثبت نام کردند، بالغ بر 30 هزار از آن ها پالایش و واجد شرایط شدند، زمین برای 60 هزار واحد مسکونی در استان در نظر گرفته شده و هم اکنون هم واگذاری در پروسه خودش انجام می شود. در حال حاضر شروع عملیات اجرایی مسکن نهضت ملی را هم داریم تا مردم خانه دار شوند.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: یکی از چالش های بزرگ استان یزد در حوزه آب بود که با تلاش ها و اهتمام دولت خدمتگزار برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت به تصویب رسیده و 2 هزار میلیارد تومان پروژه نیز در حوزه برنامه های کوتاه مدت تدوین شده که ظرف یک سال به سامان می رسد و تاب آوری آب شرب استان را به سطح قابل قبولی خواهد رساند.

وی افزود: ما در حوزه پروژه های میان مدت و بلند مدت نیز به کمک بخش خصوصی، دو خط انتقال آب را به مبلغ 14 هزار میلیارد و 80 هزار میلیارد تومان در دست اجرا داریم.
فاطمی عنوان کرد: رشد 8.6 دهم درصدی اقتصادی و ایجاد اشتغال بالغ بر 18 هزار نفر ناظر بر کاهش نرخ بیکاری فارغ التحصیلان و به ویژه بانوان نیز از محورهایی است که در سال 1401 دنبال می کنیم.

استاندار یزد در رابطه با وضعیت جاده ها و محورهای ورودی به استان یزد گفت: متاسفانه زیرساخت های جاده ای در طول سنوات گذشته دچار آسیب های زیادی شده و برخی جاده ها باید دو بانده شوند که البته جزو مصوبات سفر رئیس جمهور هم قرار گرفته است.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو