صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

استاندار همدان در مصاحبه اختصاصی با رادیو گفت‌وگو خبر داد: احیای بیش از 70 واحد تولیدی تعطیل در استان همدان

قاسمی از محرومیت‌زدایی در استان و احیای بیش از 70 واحد تولیدی تعطیل خبر داد و گفت: ما ده‌ها واحد تولیدی نیمه‌فعال را به فعالیت حداکثری رساندیم و بسیاری از واحدها هم در مسیری قرار گرفتند که افزایش سرمایه داشته باشند.

1401/02/07
|
11:44
|

علیرضا قاسمی استاندار همدان در برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: ما بعد از روی کار آمدن دولت سیزدهم و از ابتدای آبان‌ماه سال گذشته مشغول به کار شدیم، اطلاعات دقیقی را از شرایط استان جمع‌آوری کرده و برنامه عملیاتی را نیز برای پیشرفت استان در دستور کار قرار دادیم.

وی افزود: ما در گام اول به شناسایی نیازهای ضروری و مزیت‌های نسبی استان با تفکیک شهرستان‌ها و مناطق پرداخته و سپس برنامه‌ها و راهکارهای زیربنایی را طراحی کردیم. در همین راستا از نیروهای باتجربه و جوانِ دارای کارآمدی و در زمره افراد انقلابی استان نیز استفاده کردیم و البته در این انتخاب، نگاه عدالت‌محوری دولت سیزدهم را هم رعایت کردیم.

استاندار همدان یادآور شد: اولین مبحثی که دولت آیت‌الله رئیسی برای آن نگرانی داشت بحث سلامت مردم و اجرای کامل واکسیناسیون بود که خوشبختانه در استان همدان بیش از 94 درصد مردم دُز اول، 84 درصد دز دوم و 50 درصد هم دز سوم را دریافت کردند و فضای بسیار خوبی ایجاد شد بطوریکه مردم سفرهای نوروزی را بانشاط کامل برگزار کردند و در شب‌های قدر نیز مساجد و حسینیه‌ها و امامزاده‌ها مملو از جمعیت بودند.

قاسمی عنوان کرد: یکی از اقدامات ابتکاری ما در سطح استان و مربوط به مدارس، نصب تهویه در کلاس‌های درس استان بود که با اعتبارات دولتی و کمک خیرین مدرسه‌ساز انجام شد و این اقدام برای سایر استان‌ها نیز به‌عنوان یک الگو قرار گرفت.

وی از توجه ویژه استانداری همدان به مبحث تولید و حمایت از تولیدکنندگان در بخش‌های کشاورزی صنعتی معدنی و گردشگری سخن گفت و افزود: استان ما بیش از 1800 اثر و جاذبه طبیعی و گردشگری نیز دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به غار علی صدر و بقایای به‌جامانده از هگمتانه اشاره کرد و لذا موضوع حمایت را در دستور کار قرار دادیم.

قاسمی در پاسخ به این سؤال که سهم همدان در تولید ناخالص ملی چقدر است گفت: متأسفانه این درصد خیلی پایین است و به دلیل بیکاری در استان تقریباً زیر پنج درصد است.

این مقام مسئول از محرومیت‌زدایی در استان و احیای بیش از 70 واحد تولیدی تعطیل خبر داد و گفت: ما ده‌ها واحد تولیدی نیمه‌فعال را به فعالیت حداکثری رساندیم و بسیاری از واحدها هم در مسیری قرار گرفتند که افزایش سرمایه داشته باشند.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو