صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

اشراف استاد فاطمی‌نیا بر کتاب‌شناسی شیعه‌ و سنی

داماد استاد فاطمی‌نیا در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو از اشراف این عالم عالیقدر بر علوم شیعه گفت.

1401/02/26
|
10:15
|

محمدمهدی وکیلی در برنامه "صبح وگفتگو" رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: ایشان به آن چه می‌گفتند عامل بودند و حتی به بسیاری امور عامل بودند که درباره آن چیزی نمی‌گفتند.

وی افزود: ایشان بسیار توکل قوی داشتند و وقتی از دنیا سخن گفته می‌شد، می‌فرمودند دنیا آش دهن سوزی نیست. به آن دل نبند.

وکیلی ادامه داد: ایشان همواره از بالا به پایین به دنیا نگاه می‌کردند و برایشان مهم نبود چیزی از دست می‌دهند یا به دست می‌آورند.

وی افزود: وقتی یک مطلب علمی را کسب می‌کردند، تا مدت‌ها شاد بودند و نشاط داشتند و این برایم بسیار جذاب و جالب بود که فردی تا این حد از دنیا وارسته باشد.

داماد استاد فاطمی نیا به رادیو گفت‌وگو گفت: بنده از نظر علمی صلاحیت ندارم نظری درباره ایشان بدهم ولی بر اساس آن چه می‌دیدم، انس ایشان با کتاب را مشاهده می‌کردم و بسیاری بزرگان از جمله آقای مرعشی نجفی به ایشان مراجعه می‌کردند.

وکیلی اضافه کرد: ایشان در کتاب شناسی سنی و شیعه اشرافی خاص داشتند. درباره تفسیر و شرح صحیفه سجادیه بسیار کار کرده بودند ولی وقتی شنیدند بعدا در قم به چاپ رسیده، کار خود را متوقف کردند.

وی افزود: زیارت جامعه و دعای ابوحمزه را بسیار توصیه می‌کردند و می‌فرمودند معارف شیعه در آن است نباید از دستش دهید و گاه می‌گفتند فلانی بالشت بگذار زیر دستت و این دعا را به عنوان یک متن علمی مطالعه کن.


دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو