صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

رئیس پلیس راه راهور ناجا بیان كرد: حدود 60 درصد حوادث جاده ای در محدوده 30 کیلومتری شهرها است

رئیس پلیس راه راهور ناجا با بیان اینکه حدود 60 درصد از حوادث در محدوده 30 کیلومتری شهرها است، اظهار داشت: عزیزانی که قصد سفرهای طولانی دارند باید این محدوده های مکانی را مد نظر قرار دهند و با شرایط بهتری در این مکان ها رانندگی کنند.

1396/06/29
|
11:30

برنامه "صبح و گفت و گو" رادیو گفت وگو در بخش سوم با موضوع وضعیت جاده ها ، با حضور سردار حمیدی ریاست پلیس راه راهور ناجا روانه آنتن شد.

سردار حمیدی در آغاز با بیان اینکه در اواخر تابستان، حوزه درون شهری، شرایط ترافیکی متفاوتی دارند، اظهار داشت: پیش بینی می کنیم حجم تردد هم در محدوده شهرها بیشتر شود و هم به دلیل اینکه مسافرین در حال برگشت هستند، ترافیک در محدوده شهرها بیشتر می شود و به همین جهت مسافرین باید توجه بیشتری داشته باشند.

وی افزود: روز جمعه 31 شهریور رژه نیروهای مسلح قرار است برگزار شود ، مسافرینی که در مسیر تردد این مسیرها قرار دارند بایستی مورد توجه قرار گیرند. بنابراین افراد باید اطلاعات در این محدوده ها را بگیرند و با اطلاع در این مسیرها تردد کنند.

وی با بیان اینکه حدود 60 درصد از حوادث در محدوده 30 کیلومتری شهرها است، اظهار داشت: عزیزانی که قصد سفرهای طولانی دارند باید این محدوده های مکانی را مد نظر قرار دهند و با شرایط بهتری در این مکان ها رانندگی کنند.

ریاست پلیس راه راهور ناجا درباره وضعیت جاده های کشور گفت: تردد جاده های کشور بسیار زیاد است و این موضوع در مسیرهای منتهی به شهرهای بزرگ بخصوص از شهرهای شمالی به سمت جنوبی بسیار بیشتر است.

به همین جهت محدودیت هایی برای این مسیرها از جمله چالوس و هراز در نظر گرفته ایم تا به این شکل حداکثر تمهیدات برای مسیر بازگشت مسافران لحاظ شود.

وی از ورود فناوری به حوزه کنترل ترافیک گفت و اظهار داشت: حوزه نظارت های جاده ای در حال متحول شدن است و سیستم هایی که پلیس برای اعمال مدیریت نیاز دارد، در اختیار دارد.

به عنوان مثال دوربین های زیادی وارد کرده ایم در حالی که در گذشته بیشتر از 400 دوربین در اختیار نداشتیم اما در یک پروژه بیش از هزار و 800 دوربین در حال نصب است.

در آینده نه چندان دور نیز فاصله های طولی را توسط دوربین ها رصد خواهیم کرد تا از این نظر هم کنترل صورت گیرد.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو